Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pamiętacie Alicję Janosz? 15 lat temu wygrała pierwszą edycję „Idola”! [WIDEO]

30.06.2017 10:55

Mija dokładnie piętnaście lat, od kiedy Alicja Janosz została pierwszym polskim Idolem. Nastolatka z Pszczyny pokonała w finale programu Ewelinę Flintę i Szymona Wydrę.

Pamiętacie Alicję Janosz? 15 lat temu wygrała pierwszą edycję „Idola”! [WIDEO] fot. ons.pl

Mimo że minęło już tyle lat, pierwsza polska edycja programu „Idol” zapisała się na zawsze w pamięci wielu osób. Nowe show śledziły wówczas miliony widzów.

W wielkim finale, który odbył się 30 czerwca 2002 roku, spotkali się Ewelina Flinta, Szymon Wydra i Alicja Janosz. 17-letnia wokalistka zaśpiewała hitowe „One Day in Your Life” Anastacii i wygrała cały program. W pierwszej edycji pojawiła się także m.in. Ania Dąbrowska, która zajęła ostatecznie ósme miejsce.

Muzyczne poczynania Janosz

Jeszcze w tym samym roku artystka wydała swój debiutancki krążek „Ala Janosz”. Promowały go utwory „Zmień siebie” i „Zbudziłam się”. Mimo wielu lat od premiery, ten ostatni wciąż jest często przywoływany przez internautów – głównie przez tekst o jajecznicy.

W kolejnych latach popularność Alicji Janosz zaczęła spadać. Piosenkarka nagrała utwór na ścieżkę dźwiękową do „Księgi Dżungli 2”, próbowała dostać się do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku i zdecydowała się na pseudonim sceniczny „Alex”.

Później Janosz zniknęła ze świata muzyki na wiele lat. Rozwiązała kontrakt z wytwórnią muzyczną, nawiązała współpracę z zespołem HooDoo Band i wyszła za mąż. W 2011 roku, prawie dziesięć lat od premiery debiutanckiego krążka, drugi album artystki „Vintage” trafił do polskich sklepów. Rok temu pojawiło się jej kolejne wydawnictwo „RetroNowa”. Płyta została dobrze przyjęta w środowisku muzycznym, a artystkę chwalono za interesujące połączenie popu i dźwięków retro.

RadioZET.pl/PK