Jest nowy singiel papieża Franciszka. Będzie hitem?

Już pod koniec listopada ukaże się nowa płyta z piosenkami papieża Franciszka. Zapowiada ją utwór „¿Por Qué Sufren los Niños?”. Jesteście ciekawi, jak brzmi?

Album „Wake Up!” zostanie wydany 27 listopada. Znajdą się na nim kompozycje, na których papież Franciszek mówi różnymi językami: po włosku, hiszpańsku, angielsku czy portugalsku. W nagraniach utworów udział wzięło wielu producentów i muzyków, w tym dyrektor artystyczny Don Giulio Neroni.

Pierwszą piosenką, którą poznaliśmy, był utwór „Wake Up! Go! Go! Forward!”. Jest to kompozycja postrockowa. 

Teraz w serwisie YouTube możemy obejrzeć teledysk z tekstem utworu „¿Por Qué Sufren los Niños?”. W piosence zawarte zostało przemówienie papieża Franciszka wygłoszone na Filipinach, a refreny śpiewa włoska wokalistka Anna Tosato.

"

Przez wiele lat produkowałem i byłem dyrektorem artystycznym płyt nagrywanych przez papieży. Miałem ten zaszczyt pracować z Janem Pawłem II, Benedyktem XVI, a teraz z Franciszkiem. Tak jak w przeszłości, tak i teraz starałem się być wiernym kapłaństwu i osobowości papieża Franciszka: papieża dialogu, otwartych drzwi, gościnności. Z tego powodu głos papieża na płycie koresponduje z muzyką, a współczesna muzyka prowadzi dialog ze świętymi hymnami tradycji chrześcijańskiej - opowiada Don Giulio Neroni.

"

To nie pierwszy raz, kiedy papież wydaje płytę. W 2009 roku w sprzedaży pojawił się album, na którym znalazły się litanie i chorały w wykonaniu Benedykta XVI oraz nagrania modlitw i czytań z Biblii. 10 lat wcześniej krążek „Abbà Pater” wydał Jan Paweł II. W ten sposób chciał uczcić oficjalne obchody 2000-lecia chrześcijaństwa oraz jubileuszu 20-lecia swojego pontyfikatu.

Lista piosenek na płycie Wake Up!

1. „Annuntio Vobis Gadium Mangum" 

2. „Salve Regina”

3. „Laudato Sie…”

4. „Poe Que' Sufren Los Ninos”

5. „Non Lasciatevi Rubare La Speranza!”

6. „La Iglesia No Puede Ser Una Ong!”

7. „Wake Up! Go! Go! Forward!”

8. „La Fa Es Entera, No Se Licua!”

9. „Pace! Fratelli!”

10. „Per La Famiglia”

11. „Fazei O Que Ele Vos Disser”

Podoba Wam się nowy utwór papieża?

Więcej: