„Dzieli nas wszystko, nie łączy nic”. Nowy singiel Marii Peszek

Płyta „Karabin” Marii Peszek ukaże się na rynku 26 lutego, ale już dziś możecie posłuchać nowego singla znanej z ciętego języka wokalistki. Czyżby utwór „Polska A B C i D” trafnie opisywał polską rzeczywistość?

Na czwartym studyjnym albumie artystki znajdziemy 11 utworów. – To jedenaście piosenek o wolności, nienawiści, i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy – tak recenzuje płytę Maria Peszek.

Zanim jednak będziemy mogli wsłuchać się w teksty wszystkich piosenek z najnowszej płyty, musimy zadowolić się singlem, który właśnie trafił do sieci.

Jak przystało na Marię Peszek, która nie boi się poruszać trudnych tematów, również tym razem tekst daje nam do myślenia.

„Można szczuć słowem, można szczuć modlitwą, można dzielić ludzi, ciąć krzyżem jak brzytwą...można dzielić Polskę, tnąc krzyżem jak brzytwą” – te słowa piosenki najbardziej zapadają w pamięć. I trudno nie znaleźć w nich odwołania do aktualnej sytuacji politycznej w kraju.

Ten trafny komentarz dziwi nawet samą artystkę. – Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to, o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst – wyznała w wywiadzie.

Większość słuchaczy chyli czoła przed Marią za ten utwór.

Maria Peszek zadebiutowała jako aktorka w 1993 roku. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, występowała m.in. na deskach Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Jej debiutancki album „Miasto mania”, który ukazał się w 2005 roku, zebrał pozytywne recenzje krytyków i publiczności.

Czwarta płyta gwiazdy „Karabin” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2016 roku.

Radio ZET/SJ

Więcej: