Premiera nowego albumu Bruno Marsa "24 K Magic"

Z tej okazji w ZET na Punkcie Muzyki zagramy premierowo singiel popularnego Marsa pt. "Versace On The Floor". Startujemy jak zwykle, tuż po 18:00.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt na świecie, trzeci album Bruno Marsa, zatytułowany "24K Magic", ukazuje się już dzisiaj, 18 listopada 2016 roku. Urodzony na Hawajach a zamieszkały w Los Angeles artysta sprezentował fanom porcję wspaniałych dźwięków, niejednokrotnie nawiązujących do muzyki sprzed lat.
  
Najpierw poznaliśmy singla z piosenką tytułową, który zadebiutował na wysokim piątym miejscu listy "Billboardu" oraz o oczko niżej w brytyjskim zestawieniu singli, zaś w Australii pokrył się złotem. Do utworu powstał teledysk, który do dziś obejrzano przeszło 125 mln razy. Filmik wraz z Bruno Marsem wyreżyserował Cameron Duddy.
 
Potem Bruno ujawnił bardziej liryczną i romantyczną stronę swej twórczości, udostępniając kompozycję "Versace On The Floor". W odróżnieniu od mocno zabawowej piosenki tytułowej, jest " to romantyczna, liryczna, spokojna kompozycja, brzmieniem nawiązująca trochę do lat 80. Odpowiada za nie sam Bruno Mars.
  
Bruno Mars wcześniej zaprezentował też kawałek "Chunky", a stało się to podczas występu w programie "Saturday Night Live".
 
W końcu przyszedł czas na cały album. Wraz z Bruno Marsem nad jego brzmieniem pracowali Shampoo Press & Curl i The Stereotypes (czyli Jonathan Yip, Ray Romulus, Jeremy Reeves, Ray Charles McCullough II). Jednym ze współkompozytorów jest słynnyBabyface, czyli Kenneth Edmonds.

Bruno zagościł niedawno na okładce magazynu "Rolling Stone". W planach Marsa jest też występ podczas gali American Music Awards. Rok 2017 wypełni artyście trasa koncertowa promująca płytę "24K Magic".

Kariera Bruno Marsa rozpoczęła się na dobre w 2010 roku od albumu "Doo-Wops & Hooligans". Dwa lata później pojawiła się płyta "Unorthodox Jukebox". Pierwsza płyta pokryła się platyną w USA pięć razy, druga cztery. Albumy i single Bruno Marsa rozeszły się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy.

Dowodem uznania dla Amerykanina był występ w 2014 roku w przerwie Super Bowl, największego wydarzenia sportowego w Stanach Zjednoczonych, które oglądało ponad 115 mln widzów.

Źródło: mat. pras./Warner Music Poland

ZET na Punkcie Muzyki! Od poniedziałku do piątku 18:00-21:00

Więcej: