Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Premiera singla Eda Sheerana "Galway Girl" w Dzień Dobry Bardzo

20.04.2017 17:36

Już jutro, 21 kwietnia o poranku w programie Agi i Tomka "Dzień Dobry Bardzo" premiera singla "Galway Girl" Eda Sheerana oraz coś wyjątkowego dla fanów wokalisty - płyty z autografami wokalisty! Słuchajcie Dzień Dobry Bardzo już od 6 rano i zgarnijcie płytę "Divide".

Premiera singla Eda Sheerana "Galway Girl" w Dzień Dobry Bardzo fot. Youtube.com/Music Toons

Ed Sheeran potwierdził, że następnym singlem z "Divide" zostaje "Galway Girl" - utwór, który okazał się jednym z najchętniej odtwarzanych na całym świecie. Z okazji Dnia Świętego Patryka, premierę miał lyric video.
Pracom nad kawałkiem towarzyszył irlandzki zespół folkowy - Beoga. Utwór, stworzony wspólnymi siłami z Johnnym McDaid'em, Foy Vancem i Amy Wadge a wyprodukowany przez Mike'a Elizondo (Eminem), inspirowany jest oryginalną piosenką Beoga "Minute 5".

W Polsce na liście OLIS album "÷ (Divide)" zadebiutował od razu na miejscu pierwszym i już jest złotą płytą!
Podwójna platyna w Wielkiej Brytanii i Australii, debiut na pierwszym miejscu list płyt w 14 krajach świata. To zaledwie ułamek sukcesów, jakie w dwa tygodnie od premiery stały się udziałem trzeciej płyty Eda Sheerana "÷ (Divide)". Choć dopiero marzec, już wiadomo, że rok 2017 w muzyce popularnej będzie należeć do sympatycznego Anglika.

Statystyki związane z albumem rosną i nie chcą się zatrzymać. Oto kilka osiągnięć angielskiego muzyka. Singel Eda "Shape Of You" stał się najczęściej odtwarzaną piosenką w amerykańskich rozgłośniach radiowych w ciągu tygodnia. W Niemczech z kolei Anglik dokonał czegoś, czego nie zrobił przed nim nikt inny – umieścił najwięcej singli w Top 20 notowania u naszych zachodnich sąsiadów od czasów Michaela Jacksona.

Irlandia kocha Eda Sheerana. Ale jego ostatnie osiągnięcie w tym kraju przerosło wszystkie wcześniejsze. Każda z 16 piosenek z "÷ (Divide)" (wliczając oczywiście edycję deluxe) znalazła się w… Top 16 irlandzkiej listy singli! Nad Sekawną nigdy wcześniej nie odtwarzano piosenki w streamingu tak często, jak "Shape Of You", a w Szwecji nigdy nie streamowano tak często żadnego albumu, jak trzeciego dokonania studyjnego Eda Sheerana.

Źródło: Warner Music Polska 

Oceń