Sting w Polsce w 2017 roku: koncert już 27 marca

Sting zapowiedział, że w 2017 roku zagra w Polsce. Wydarzenie będzie ściśle związane z niedawną premierą jego najnowszego, wydanego po 13-letniej przerwie od muzyki rockowo-popowej albumu „57th & 9th". Koncert zaplanowany jest na 27 marca 2017 roku i odbędzie się w Warszawie. Poznajcie wszystkie szczegóły wydarzenia!

W związku z premierą niezwykle oczekiwanego rockowo-popowego albumu „57th & 9th" Cherrytree Management i Live Nation potwierdzili, że Sting wyruszy w 2017 roku w wyjątkową trasę, podczas której zagra w klubach, teatrach i arenach w Ameryce Północnej i Europie. 27 marca 2017 roku artysta wystąpi również w Polsce – na Torwarze w Warszawie.

Podczas trasy Stingowi towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół: jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller, Josh Freese (perkusja) oraz Rufus Miller (gitara). Gośćmi specjalnymi na trasie będą piosenkarz/autor piosenek Joe Sumner oraz pochodzący z San-Antonio zespół Tex-Mex The Last Bandoleros.

Bilety na koncert Stinga w Warszawie trafią do sprzedaży 21 listopada o godz. 10.00. Wejściówki na wydarzenie będą dostępne w cenie od 349 zł na stronie www.livenation.pl. Członkowie fanklubu sting.com będą mogli kupować bilety od 15 listopada za pośrednictwem strony www.sting.com.

STING

Kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny – Sting urodził się w Newcastle (Anglia). Po przeprowadzce do Londynu Sting wraz ze Stewartem Copelandem i Andy’m Summersem w 1977 roku utworzyli The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku.
Jako jeden z najbardziej charakterystycznych solowych artystów na świecie Sting wydał czternaście albumów solowych, otrzymał 10 Grammy Awards, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy, trzy nominacje do Oskara, nominację do TONY, Billboard Magazine’s Century Award oraz MusiCares 2004 Person of the Year. Jest także członkiem Songwriters Hall of Fame i został uhonorowany Kennedy Center Honors w grudniu 2014 – jedną z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Stanach Zjednoczonych. W trakcie swojej kariery (łącznie solowej oraz jako członek The Police) sprzedał blisko 100 milionów albumów.
Wspieranie organizacji broniących praw człowieka takich jak the Rainforest Fund, Amnesty International i Live Aid odzwierciedla w swej uniwersalnej sztuce. Razem z żoną Trudie Styler założył w 1989 roku Rainforest Fund w celu ochrony zarówno lasów deszczowych na świecie, jak i ich rdzennych mieszkańców. Zorganizowali dotychczas 17 koncertów, aby zbierać fundusze i zwiększać świadomość o zagrożonych zasobach naszej planety, a kolejny koncert zaplanowany jest na 14 grudnia w Carnegie Hall. Od momentu powstania, the Rainforest Fund rozwinął się w sieć powiązanych ze sobą organizacji działających w ponad 20 krajach na trzech kontynentach.

JOE SUMNER

Joe Sumner szlifuje swoją solową twórczość przez ostatnie pięć lat. Będąc jednocześnie frontmanem zespołu rockowego Fiction Plane i przesuwając granice w przestrzeni technicznej za pomocą swojej aplikacji Vyclone, starannie odpędza wszystko co uznaje za nieautentyczne. 
Rezultatem są przestronne i kolorowe dźwięki, które nie byłyby nie na miejscu w filmie Wesa Andersona. W oparciu o głos i gitarę akustyczną pisze szczere, zabawne i oryginalne utwory, które nigdy nie są całkowicie ukończone. „Za każdym razem kiedy gram piosenkę, zostawiam chociaż kilka jej części otwartych do improwizacji” mówi o swoim luźnym stylu koncertowania. „Po pięćdziesiątym zagraniu piosenki myślę, że powinna brzmieć lepiej, a nie ciągle tak samo”.
Otwarty umysł jest następstwem różnorodnych muzycznych doświadczeń – od towarzyszenia podczas tras takim artystom jak The Police czy Sting, których określa mianem rodziny, przez muzykę Snoop Dogga, występy w nowoczesnej operze i tworzenie dla europejskich artystów. Joe prowadzi także cenione warsztaty w szkołach muzycznych, podczas których kładzie nacisk na emocje podczas tworzenia.  
Debiutancki solowy singiel artysty „Jellybean” ukaże się w styczniu 2017 roku. 

THE LAST BANDOLEROS

The Last Bandoleros to czteroosobowa mieszanka Tex-Mex, country i rock n’ roll. Ich historia rozpoczęła się w San Antonio w Teksasie,  gdy podczas muzycznej pielgrzymki na Manhattan gitarzysta/producent Jerry Fuentes przypadkiem spotkał piosenkarza/twórcę piosenek Derek’a James’a. 
Fuentes i James rozpoczęli współpracę na Brooklynie. Ale Fuentes powrócił do rodzinnego Teksasu, by nagrywać w tym samym studiu, w którym pojawiali się utalentowani bracia. Diego i Emilio Navaira, synowie teksańskiej legendy muzyki Emilio Navaira seniora, energicznymi występami i solidnymi wokalami pracowali na mieście na własną markę. Fuentes postanowił połączyć dwa jego światy przedstawiając Dereka Diego i Emilio i zapraszając ich do wspólnej sesji na Brooklynie i w San Antonio, podczas których riffy i teksty zaczęły szybko płynąć. 
Wyrazy uznania zaczęły napływać także z prasy muzycznej. Rolling Stone napisał: „muzyka dziko mieszająca rock i country z popem, połączona z dźwiękiem, którego nie można wybić z głowy.” Wg People Magazine to „zespół, który trzeba zobaczyć” a Entertainment Weekly uwzględnił ich na liście “Breaking Big”. HITS Magazine opisał The Last Bandoleros następująco: „Tex-Mex to pełny harmonii beatlesowski pop ze zdrową porcją chłopięco-popowej charyzmy.”
The Last Bandoleros łączą swoje unikalne doświadczenia kulturowe z rzadkim koleżeństwem muzycznym  a, co widzowie wciąż odkrywają, ich entuzjazm i radość są zaraźliwe.

Koncert Stinga odbędzie się już 27 marca 2017 na warszawskim Torwarze. Patronem medialnym imprezy będzie Radio ZET.

Radio ZET/SI