Taylor Swift pozwana o kradzież tekstu „Shake it Off”

Wokalistka może mieć poważne problemy. Jesse Braham pozwał ją o kradzież tekstu utworu „Shake it Off”. Co jej grozi?

Wokalista R&B Jesse Graham żąda od Taylor Swift odszkodowania w wysokości 42 milionów dolarów. Muzyk uważa, że tekst piosenki „Shake it Off” przypomina jego utwór „Haters Gone Hate”, który powstał w 2013 roku. W jego odczuciu nie ma mowy, by Swift sama wymyśliła słowa do swojej kompozycji. Początkowo artysta domagał się jedynie uwzględnienia jego imienia i nazwiska jako kompozytora oraz… selfie z Taylor Swift. Te żądania zostały jednak odrzucone.

"

Jej słowa brzmią dokładnie tak jak moje. Gdybym nie napisał „Haters Gone Hate”, nie powstałoby „Shake it Off”. Początkowo chciałem odpuścić, ale to jest przecież moja piosenka - powiedział w wywiadzie dla „NY Daily News”. "

Spór toczy się o wyrażenia „haters gonna hate i „players gonna play” zawarte w refrenie „Shake it Off”. 

"

Cause the players gonna play, play, play, play, play. 

And the haters gonna hate, hate, hate, hate, hate

And the fakers gonna fake, fake, fake, fake, fake. "

Z kolei w utworze Brahama słyszymy:

"

Haters gone hate, playas gone play. Watch out for them fakers, they'll fake you everyday. "

Muzyk planuje również pozwać stację CNN za nazwanie programu „New Day”, ponieważ on prowadzi kościół o nazwie „New Day Worldwide”.

Piosenka „Shake it Off” pochodzi z albumu „1989”, który ukazał się rok temu. Utwór zadebiutował na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów magazynu „Billboard”. Na szczycie zestawienia utrzymał się aż 4 tygodnie. Teledysk do tej kompozycji jest jednym z 10, którym udało się osiągnąć ponad miliard wyświetleń w serwisie YouTube. 

Wybierzcie się na koncert Taylor Swift i posłuchajcie tego kawałka na żywo! Bilety do nabycia na Viagogo.

Myślicie, że Braham ma rację?

Więcej: