The Rolling Stones: nowa płyta "Blue & Lonesome". Data premiery, tracklista i szczegóły

Nowa płyta The Rolling Stones "Blue & Lonesome" ukaże się pod koniec roku. Legendy rocka nagrały materiał zaledwie w kilka dni. Co znajdzie się na krążku? Oto szczegóły - data premiery i tracklista nadchodzącego albumu Micka Jaggera i spółki.

"The Rolling Stones wracają z "Blue & Lonesome - ich pierwszą płytą od ponad dekady" - taka informacja ukazała się kilkanaście godzin temu w mediach. Jest to ogromna niespodzianka dla wszystkich fanów rocka i muzyki tej legendarnej formacji. Od kilku dni Stonesi zapowiadali "coś" na 6 października. Oprócz zwiastunów w sieci były też billboardy i iluminacje z charakterystycznym językiem. Nie wiedzieliśmy jednak, co to dokładnie oznacza. Teraz mamy już konkrety. Na nowym krążku znaleźć się ma dwanaście utworów, z których dwa nagrane zostały z udziałem gości: na "Everybody Knows About My Good Thing" pojawia się gitara zagrana przez Erica Claptona, a w "Hoo Doo Blues" gościł gitarzysta Jim Keltner. Kiedy ukaże się "Blue and Lonesome"?

Blue & Lonesome - data premiery

Nowy album Stonesów, pierwszy po ponad dziesięciu latach od wydania "A Bigger Bang" w 2005 roku, zapowiadany jest jako wielki powrót do korzeni i podobno znaleźć się mają na nim silnie bluesowe utwory. Możemy to usłyszeć w krótkiej zajawce, która ukazała się na Facebooku. Rozbrzmiewa w niej klasyczna harmonijka, która jest charakterystycznym elementem muzyki tego gatunku.

Krążek powstał po okiem Dona Wasa, Micka Jaggera i Keitha Richardsa w zaledwie trzy dni a nagrywany był w jednym ze studiów w Londynie. Światowa premiera albumu nastąpi już 2 grudnia 2016 roku.

Lista utworów Blue & Lonesome

1. Just Your Fool

2. Commit a Crime

3. Blue and Lonesome

4. All of Your Love

5. I Gotta Go

6. Everybody Knows About My Good Thing

7. Ride 'Em on Down

8. Hate to See You Go

9. Hoo Doo Blues

10. Little Rain

11. Just Like I Treat You

12. I Can't Quit You Baby

Mamy także okładkę nowej płyty The Rolling Stones.

Pozostaje nam teraz czekać na pierwszy singiel z płyty.

Więcej: