Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Duchowe życie zwierząt - do polskich księgarni wchodzi książka, która zmieni myślenie na ten temat

08.04.2017 00:13

Duchowe życie zwierząt to druga pozycja Petera Wohlleben, autora bestsellerowego Sekretnego życia drzew. Książka, na którą czekają miłośnicy zwierząt, trafi do sprzedaży w księgarniach stacjonarnych 12 kwietnia 2017 roku, nakładem Wydawnictwa Otwarte. W internecie można ją kupić online już teraz.

Wydawnictwo Otwarte

Nowa książka Petera Wohlleben - Duchowe życie zwierząt - ma duże szanse powtórzyć sukces poprzedniej. Tym razem ekolog zabierze czytelników w podróż śladem mieszkańców lasów i podwórek oraz udowodni, że odczucia i doznania zwierząt wcale nie są tak różne od ludzkich. Łanie, wbrew pozorom, potrafią być pogrążone w żałobie, konie zawstydzone, a koguty okłamywać kury.

W 2016 roku książka niemieckiego leśnika sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, a Peter Wohlleben zachwycił krytyków nieszablonowym spojrzeniem na gospodarkę leśną. Sekretne życie drzew uświadomiło wielu czytelnikom, że drzewa potrafią się ze sobą komunikować, mają uczucia, pamięć i troszczą się o swoje potomstwo. Peter Wohlleben swoje spostrzeżenia poparł wieloletnimi badaniami naukowymi.