Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Aktualizacja "Zdjęć Google" pomoże w stabilizacji wideo

13.04.2017 13:55

Jeśli materiały wideo kręcone Waszym smartfonem posiadają trzęsący się obraz, to nowa funkcja Zdjęć Google pomoże Wam w poprawieniu ich jakości.

Aktualizacja "Zdjęć Google" pomoże w stabilizacji wideo

fot. pexels

Smartfony nie zawsze posiadają aparaty wyposażone w stabilizację obrazu, a jeśli już ją mają, to nie koniecznie będzie ona działać tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zwykle nowe smartfony z górnej półki posiadają już optyczną stabilizację, która pomaga w kręceniu filmów, lecz jeśli Wasz smartfon jej nie ma - możecie skorzystać z pomocy aplikacji stworzonej przez Google.

W Zdjęciach Google (lub jeśli macie angielską wersję systemu - Google Photos), można od teraz skorzystać z funkcji dodania stabilizacji do nagranego wcześniej materiału wideo. Aby tego dokonać, należy dany film otworzyć w aplikacji, kliknąć ikonkę ołówka, a następnie wybrać funkcję "stabilizuj".

Aplikacja rozpocznie proces przetwarzania wideo i dodawania do niego stabilizacji obrazu, dzięki czemu drżące kadry zostaną ładnie wyrównane.

google photos

Sprawdziliśmy tę funkcję w akcji i faktycznie - musimy przyznać, że działa. Oczywiście proces tej software'owej stabilizacji w post-produkcji nie jest tak dobry jak film, który byłby od razu nagrany z użyciem tzw. "gimbala" do stabilizacji. Efekt ten jednak jest na tyle dobry, że powinien przypaść do gustu osobom o niewygórowanych pod tym względem wymaganiach.

By móc korzystać z tej funkcjonalności na Wasz smartfon musi zostać pobrana najnowsza wersja "Zdjęć Google". Powinniście móc pobrać ją już teraz, lecz niektóre urządzenia mogą otrzymać wsparcie do niej dopiero w najbliższych dniach.

Zagłosuj

Czy Twój smartfon posiada wbudowaną stabilizację obrazu w aparacie?

RadioZet.pl/AM