Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Amazon inwestuje w Sosnowcu

21.02.2017 08:47

Największy na świecie sklep internetowy kontynuuje inwestycje w Polsce – w Sosnowcu powstanie piąte już w naszych kraju centrum logistyczne Amazona.

Amazon inwestuje w Sosnowcu

Zakład ma zacząć funkcjonować jeszcze przed końcem 2017 roku – rozpoczęła się już rekrutacja na pierwsze stanowiska pracy. Gigant zapowiada także współpracę z lokalnymi uczelniami w celu kształcenia odpowiedniej kadry.

Centrum będzie zlokalizowane przy ulicy Innowacyjnej, przy drodze ekspresowej S1 i w niewielkim oddaleniu od autostrady A1.

Polska staje się ważnym krajem dla europejskiej działalności Amazona – łącznie w Polsce funkcjonować będzie 7 kompleksów należących do giganta. Oprócz pięciu Centrów Logistycznych przedsiębiorstwo ma w naszym kraju Centrum Rozwoju Technologii zlokalizowane w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie.

 

Łącznie w Amazonie pracuje w naszym kraju już 7 000 osób.

Kojarzony ze sklepem internetowym Amazon działa na zdecydowanie rozleglejszych obszarach – jego serwis VoD Amazon Prime konkuruje z Netfliksem i jest producentem między innymi show Grand Tour, a wśród wynalazków opracowanych przez inżynierów firmy znajduje się między innymi sklep, w którym nie ma w ogóle kas, a z zakupami po prostu się wychodzi.

 

RadioZET.pl/Amazon?MT