Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Android pokaże informacje o smogu?

27.04.2017 10:59

Google cały czas pracuje nad udoskonalaniem swojego mobilnego systemu operacyjnego, a jedną z planowanych nowości jest wyświetlanie użytkownikom szczegółowych informacji pogodowych, w tym informacji o obecności smogu.

Android pokaże informacje o smogu?

fot. pexels

Nowości, jakie wprowadzi Google do Androida, mogą dopiero pojawić się w następnej wersji systemu - Android 8.0, lecz już teraz możemy zerknąć, nad czym pracuje firma, a są to m.in. zmiany w korzystaniu z wyszukiwarki i nowe funkcje związane ze środowiskiem i informacjami pogodowymi.

Nowości w kolejnym Androidzie

Smartfon to urządzenie, które obecnie nosimy niemalże cały czas ze sobą. Przydatne jest więc posiadanie możliwości sprawdzenia aktualnie otaczających nas warunków pogodowo-atmosferycznych.

Nowa wersja Androida może zostać wzbogacona o takie powiadomienia jak poziom stężenia pyłów w powietrzu, informacje o smogu, informacje dla alergików o unikaniu powietrza ze względu na pyłki, co powiększyłoby dostępne obecnie dane jak temperatura powietrza, a także informacje o wilgotności i możliwości opadów w najbliższej okolicy. Posiadanie takiej "stacji meteorologicznej" z danymi dotyczącymi naszej najbliższej okolicy na pewno zwiększyłoby przydatność smartfonów.

Wprawdzie rozwiązania tego typu już dawno dostępne są w formie aplikacji, lecz natywnie wbudowana tego typu funkcjonalność na pewno oferowałaby większą wygodę użytkowania.

Usprawniona wyszukiwarka

Google również "grzebie" w funkcjonalności panelu szybkiego wyszukiwania. Testowana jest obecnie możliwość wprowadzenia takiego pola do panelu powiadomień. Jakby to miało wpłynąć na komfort użytkowania? Nie do końca rozumiemy, ale w końcu to tylko próby i niekoniecznie ta funkcjonalność finalnie trafi do systemu.

A jakie Wy nowości widzielibyście w kolejnej wersji Androida? A może już wszystko, czego Wam potrzeba, jest już w Waszym smartfonie?

Zagłosuj

Czy brakuje Ci jakichś funkcjonalności w smartfonie?

RadioZET.pl/AndroidPolice/AM