Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Android popularniejszy od Windowsa

04.04.2017 11:08
503 Service Unavailable

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable

XID: 659360439

Według raportu opublikowanego przez StatCounter procentowy udział internautów, którzy korzystają z urządzenia wyposażonego w system Android przewyższył wynik osiągnięty przez maszyny z Windowsem, po raz pierwszy w historii.

Android popularniejszy od Windowsa

fot. pexels

Oznacza to, że obecnie więcej osób przegląda sieć korzystając przy tym ze smartfona lub tableta z Androidem, niż z innych urządzeń.

Jednocześnie dominacja Windowsa, którą system posiadał od wielu lat, cały czas zmniejszała się na rzecz Androida, by w końcu spotkać się przy udziale 37%. Dzięki temu, teraz Android posiada 37,93% udziału rynku, podczas gdy Windows ma 37,91%.

statcounter

Wprawdzie różnica, która dzieli te dwa systemy jest na granicy błędu i dotyczy jedynie danych zbieranych z odwiedzin strony internetowych (nie liczony był w tym przypadku udział korzystania z dostępu do informacji przez aplikacje), lecz jeśli popatrzymy na trend wzrostów i spadków udziału poszczególnych systemów, zobaczymy jak bardzo ta różnica może się zmienić w przyszłości na korzyść Androida.

Zagłosuj

Na jakim urządzeniu głównie przeglądasz sieć?

Wykres ten również pokazuje jak bardzo zmienia się konsumpcja treści z internetu - teraz po prostu częściej sięgamy po smartfona, który zawsze jest pod ręką i mamy na nim wygodne aplikacje, dające nam dostęp do serwisów społecznościowych, a komputer wykorzystujemy bardziej do pracy i innych rozrywek, niż do przeglądania sieci.

RadioZet.pl/StatCounter/theverge/AM