Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Aplikacja pokazuje, jak kobiety wyglądają bez makijażu. Blogerki spanikowane

03.11.2017 10:35

Wystarczy kilka sekund, żeby algorytmy sztucznej inteligencji przeanalizowały zdjęcie i usunęły z niego makijaż. Patrząc, jak naprawdę wyglądają gwiazdy, można się nieźle zdziwić.

Aplikacja pokazuje, jak kobiety wyglądają bez makijażu. Blogerki spanikowane fot. materiały prasowe

Program Makeapp dostępny jest w wersji na Androida - można go pobrać za darmo ze sklepu Google Play. Jego obsługa jest bardzo prosta - wystarczy wgrać do niego djęcie (zrobiona własnoręcznie lub pobrane z sieci) i nacisnąć przycisk.

Sztuczna inteligencja przyjrzy się zdjęciu i pokaże, jak uwieczniona na nim osoba wygląda bez makijażu. Niektórych gwiazd i celebrytów nie sposób rozpoznać.

Makeapp może także działać w drugą stronę i nakładać wirtualny makijaż na fotki osób, które są go pozbawione. Można w ten sposób szybko wypróbować, czy dany pomysł na wygląd jest trafny.

Używając aplikacji Makeapp trzeba pamiętać, że wykonywany przez nią demakijaż jest tylko przybliżeniem - aplikacja stara się symulować niedoskonałości skóry ukrywane za pomocą kosmetyków, w rzeczywistości jednak osoby bez makijau mogą wyglądać zdecydowanie lepiej (lub gorzej).

Program zdobył całą rzeszę negatywnych ocen - nie wiadomo jednak, czy byli to zawiedzeni użytkownicy, którzy obiecywali sobie po aplikacji więcej, czy też to kampania wytoczona Makeappowi przez celebrytki i gwiazdy.

Zagłosuj

Wypróbujesz Makeapp?

RadioZET.pl/MT

Oceń