Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple chce produkować iPhone'y z odzysku - firma stawia na ekologię

25.04.2017 10:33

Apple najwyraźniej mocno zamierza promować ekologiczne podejście do biznesu. 

Apple chce produkować iPhone'y z odzysku - firma stawia na ekologię

fot. pexels

W przypadku tej firmy warto również wspomnieć o nowej siedzibie firmy - Apple Park, która jest w 100% zasilana z odnawialnej energii. Kompleks ma być zasilany przez generujące 17 megawatów panele słoneczne umieszczone na dachach budynku. To największa jak do tej pory tego typu instalacja na świecie! By zaoszczędzić pieniądze i energię, Apple planuje używać naturalnej wentylacji dla budynku, a projekt zakłada brak konieczności ogrzewania lub używania klimatyzacji przez 9 miesięcy w roku.

Zobacz Apple Park na zdjęciach:

Firma chcąc zrobić sobie nieco lepszy wizerunek, lecz również oszczędzić w przyszłości na surowcach, zamierza je pozyskiwać ze swoich starych urządzeń. W planach jest pozyskiwanie metali i minerałów, które dostępne są w starych iPhone'ach, iPadach czy Macbookach.

Wszystko po to, by nie musieć kupować tak dużych ilości nowych surowców wydobywanych z odpowiednich źródeł, a także zmniejszyć góry elektrośmieci po obecnie produkowanych urządzeniach.

Szczytny cel, lecz jak na razie to wciąż wizja przyszłości, mimo tego i tak mocno kibicujemy Apple i innym firmom, by zaczęły w przyszłości podążać właśnie tą ścieżką.

Zagłosuj

Kupiłbyś urządzenie, które bazuje na surowcach z odzysku?

RadioZET.pl/AM