Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple zmniejsza produkcję nowych iPhone'ów. Wszyscy czekają na iPhone'a X?

20.10.2017 11:41

Apple raczej nie jest zadowolone ze sprzedaży swojego nowego urządzenia.

Apple zmniejsza produkcję nowych iPhone'ów. Wszyscy czekają na iPhone'a X? fot. Apple

Aż o 50% Apple postanowiło zmniejszyć przyszłe partie produkcji swojego aktualnego telefonu. Ludzie niezbyt chętnie rzucają się do kupowania tegorocznego modelu, a jeśli wyniki sprzedaży, które są dostępne w sieci są prawdą, klienci nawet chętniej kupują zeszłoroczny model z uwagi na niższą cenę urządzenia, jak i brak większych nowości w iPhonie 8.

Dodatkowym powodem, przez który klienci póki co nie kupują "ósemki" jest fakt, że już w przyszłym miesiącu na rynku zadebiutuje jeszcze nowszy i potężniejszy model smartfona - iPhone X. Użytkownicy, którzy rozważają ewentualną przesiadkę na nowsze urządzenie od Apple, mogą czekać na rozwinięcie się sytuacji cenowej iPhone'ów u operatorów komórkowych, którzy obecnie nie posiadają zbyt interesujących ofert, a także ewentualne recenzje użytkowników, którzy już zdecydują się na tak drogi zakup.

O tym, by dowiedzieć się, czy Apple przez swój pomysł na wydanie dwóch generacji sprzętu w tak krótkim okresie ucierpi finansowo, zapewne przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. W końcu iPhone X - jeden z najdroższych smartfonów wydanych do tej pory na rynku, może mimo wszystko być niesamowitym hitem, co zapewni firmie kolejne lata dobrobytu.

Zagłosuj

Który model iPhone'a chciałbyś mieć?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń