Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzisiaj premiera nowego iOS - warto zaktualizować iPhone'a

30.03.2017 15:16

Nowa aktualizacja systemu jest już dostępna dla posiadaczy kompatybilnych iPhone'ów, iPadów i iPodów Touch.

Dzisiaj premiera nowego iOS - warto zaktualizować iPhone'a

fot. Apple

Apple od 31 lat wykorzystywało w swoich systemach standard HFS - Hierarchical File System. Standard ten był stworzony z myślą o stosowaniu w przypadku dyskietek i dysków twardych, a nie nowoczesnych urządzeń. Nowy standard danych, który zostaje wprowadzony z aktualizacją 10.3 nazwany APFS - Apple File System, ma za zadanie znacznie usprawnić pracę nowych systemów.

APFS to wiele zalet w stosunku do poprzedniego standardu. Odpowiednio skalowana technologia może być wykorzystana na iPhone'achiPadachApple WatchachMacach i Apple TV. Standard ten pozwoli osiągnąć lepsze prędkości odczytu i zapisu danych na nowoczesnych technologiach przechowywania danych - zarówno w pamięciach flash, jak i dyskach SSD.

Aktualizacja 10.3 to również nowa funkcja Find My AirPods!, która umożliwia zlokalizowanie bezprzewodowych słuchawek Apple, a także wprowadzono kompatybilność z nową usługą Wi-Fi Calling u polskich operatorów komórkowych (możliwość dzwonienia z użyciem wysokiej jakości transmisji danych zapewnionej dzięki połączeniu z Wi-Fi).

Proces instalacji może zająć nieco więcej czasu, niż standardowe aktualizacje, lecz po jej wdrożeniu powinniście zauważyć pozytywne zmiany w użytkowaniu urządzeń - urządzenia powinny nieco szybkiej wczytywać aplikację, a także możecie zauważyć drobne zwiększenie pojemności urządzeń i wolnego miejsca na dysku.

RadioZet.pl/AM