Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook Scanner pozwala szpiegować użytkowników na Facebooku

17.02.2017 10:53

Facebook Scanner to wymarzone narzędzie dla internetowych stalkerów – pokaże, z kim śledzona osoba utrzymuje kontakty, a nawet gdzie będzie przebywać.

Facebook Scanner pozwala szpiegować użytkowników na Facebooku

Witryna jest bardzo prosta w obsłudze – trzeba wejść pod ten adres i wkleić link do profilu osoby, którą chce się sprawdzić. Wystarczy kliknąć na interesującym nas temacie, żeby otrzymać wszystkie informacje dostępne w serwisie społecznościowym.

Skaner korzysta co prawda tylko publicznie dostępnych danych, pozostawianych w serwisie społecznościowym przez samych zainteresowanych, i tak jednak liczba możliwych do sprawdzenia informacji jest ogromna.

Wystarczy jedno kliknięcie, żeby móc poznać rodzinę danego użytkownika, jego znajomych, znajomych tych znajomych, osoby z którymi pracuje, uczyła się, a nawet utrzymuje kontakty poza Facebookiem.

Sprawdzić można także sympatie polityczne i wyznawaną religię – Facebook Scanner umożliwia też sprawdzenie gustu muzycznego, literackiego i filmowego stalkowanej osoby.

Bez problemy można sprawdzić wszystkie posty i komentarze napisane przez szpiegowaną osobę, zobaczymy także komentowane przez nią zdjęcia.

Skaner korzysta z informacji podawanych przez użytkowników dobrowolnie – w postaci postów, polubień, oznaczeń, meldowania się w danym miejscu czy zapisywania na wydarzenia. Jeśli stalkowana osoba znajduje się w gronie naszych znajomych, w rezultatach pojawią się także informacje udostępnione nam prywatnie.

Facebook gromadzi na nas o wiele więcej danych – serwis przyznał, że w celu dobierania wyświetlanych reklam sprawdza 98 obszarów naszego życia. Podobnie postępuje Google – wyszukiwarka otworzyła nawet archiwum wiedzy na nasz temat.

 

RadioZET.pl/MT