Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook pomoże szukać pracy

16.02.2017 11:29

Serwis społecznościowy wprowadza nowa funkcję - możliwość poszukiwania pracowników (i pracy) bez wychodzenia z portalu.

Facebook pomoże szukać pracy

Facebook postarał się, żeby proces rekrutacji przeprowadzany z jego pomocą był szybki i prosty – jak podaje serwis, 40% małych przedsiębiorstw przebadanych w USA stwierdziło, że poszukiwanie pracownika było zdecydowanie trudniejsze i bardziej skomplikowane, niż się spodziewało.

Dodanie ogłoszenia o pracę ma trwać tylko kilka minut i w praktyce być po prostu publikacją specjalnego posta – wystarczy wypełnić wskazane pola o rodzaju stanowiska, wymagania, miejscu pracy oraz oferowanej stawce, by móc pokazać ofertę użytkownikom Facebooka.

Poszukujący pracy będą widzieć posty z ofertami na swojej tablicy – wystarczy, że klikną na przycisk odpowiedzi, żeby otrzymać wypełniony wstępnie przez Facebooka formularz (dane w nim zawarte można zmieniać), który można następnie wysłać do pracodawcy. Kontakt zainteresowanych stron ma być możliwy poprzez Messengera.

Z możliwości zdobycia pracy przez Facebooka w pierwszej kolejności cieszyć się będą mieszkańcy USA i Kanady – nie podano jeszcze informacji o planach rozszerzenia dostępności narzędzi rekrutacyjnych na inne kraje.

Szukając pracy nie trzeba będzie nawet rezygnować z oglądania podrzuconych przez znajomych filmów – Facebook przygotował możliwość oglądania ich w postaci miniaturki w wybranym rogu ekranu.

 

RadioZET.pl/Facebook/MT