Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook sam włączy dźwięk w autoodtwarzanych filmach

15.02.2017 12:51

Serwis społecznościowy wprowadza zmiany w obsłudze materiałów wideo w swojej aplikacji mobilnej – przy przeglądaniu postów znajomych w telefonie, zamieszczone przez nich filmy będą odtwarzane od razu z włączonym dźwiękiem.

Facebook sam włączy dźwięk w autoodtwarzanych filmach

Do tej pory głos trzeba było włączać samemu – umożliwiało to na spokojne przeglądanie wpisów na Facebooku w telefonie w miejscach publicznych, bez obaw o przeszkadzanie innym, bądź też naruszenie prywatności przez puszczenie filmu, który miał być przeznaczony tylko dla naszych oczu.

Facebook przekonuje, że decyzję o wprowadzeniu tej zmiany podjął po zarejestrowania pozytywnych reakcji użytkowników podczas testów – głos w autoodtwarzanych wideo ma pojawiać się stopniowo na całym świecie.

Nowości w obsłudze filmów w aplikacji mobilnej – jest ich więcej, niż tylko automatyczne włączanie głosu – zostały przez Facebooka pokazane w działaniu w tym krótkim filmie:

 

Oprócz odtwarzania filmów z włączonym od razu dźwiękiem – funkcję te można wyłączyć w opcjach aplikacji – dopracowano także sposób prezentowania wideo nagrywanych trzymanym pionowo telefonem oraz umożliwiono oglądanie miniaturki nagrania podczas przeglądania dalszych postów, a nawet po wyjściu z aplikacji.

Ta ostatnia opcja może być bardzo przydatna, jeśli sprawdzą się plotki o przygotowywaniu przez Facebooka odpowiedzi na Netfliksa – filmów i muzyki na żądanie. Materiały można by było oglądać bez konieczności rezygnowania z kontaktu ze znajomymi w serwisie.

 

RadioZET.pl/MT