Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook zrobi własną TV - w planach autorskie programy

09.05.2017 14:05

Plany rozwoju Facebooka są niesamowite. Firma nie tylko obecnie rozwija takie nowoczesne technologie jak wirtualna rzeczywistość, lecz - jeśli wierzyć plotkom - zamierza również wejść na rynek produkcji programów telewizyjnych.

Facebook zrobi własną TV - w planach autorskie programy

fot. pexels

Już w czerwcu, jeśli wierzyć doniesieniom BusinessInsidera, Facebook miałby pokazać premierowo swoje autorskie programy.

W produkcji obecnie jest 20 programów - niektóre są kilkuminutowymi, radosnymi seriami, a inne mają nas zatrzymać na dłużej i chcą aspirować do bardziej prestiżowych formatów.

Facebook na pewno nie martwi się w tym przypadku o zasięg - w końcu to na jego platformie, czyli serwisie społecznościowym liczba użytkowników wynosi około 2 miliardy. Zyski z reklam lokowanych w tych produkcjach lub przerywników wideo na pewno do małych by nie należały.

Wcześniejsze doniesienia o stworzeniu aplikacji Facebook TV dla SmartTV, mają teraz znacznie większy sens. Zwłaszcza, że raczej nie wykorzystywalibyśmy jej jako ciekawego źródła do oglądania filmików opublikowanych przez naszych znajomych - stworzenie z niej platformy do oglądania produkcji telewizyjnych Facebooka to o wiele lepsze rozwiązanie.

Zagłosuj

Oglądałbyś produkcje telewizyjne Facebooka?

RadioZet.pl/BusinessInsider/AM