Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fuchsia OS - tak wygląda nowy system operacyjny Google

10.05.2017 15:54

Google już od kilku lat pracuje nad zupełnie nowym systemem, który być może w przyszłości zastąpi Androida i Chrome OS. Jak prezentuje się na pierwszych grafikach? Zobaczcie sami.

Fuchsia OS - tak wygląda nowy system operacyjny Google

fot. Google

Na samym początku zapewne warto byście zobaczyli logo systemu nad którym pracuje Google. Oto ono:

fuschia os

Jak widać kolor mocno odpowiada nazwie. Fuchsia OS to zupełnie nowy system, który - w przeciwieństwie do obecnych systemów Google - Androida i Chrome OS, nie jest oparty na Linuksie. To zupełnie nowy system oparty na nowym jądrze operacyjnym - Magenta, stworzonym przez Google'a - zauważyliście zbieżność nazw w kwestii koloru?

Do tej pory jedynie spekulowano o tym systemie, lecz teraz możemy zobaczyć jak wygląda - za interfejs graficzny odpowiada moduł nazwany Armadillo (pol. pancernikowate). Możecie zobaczyć o na zdjęciach poniżej.

System na razie pod pewnymi kątami może przypominać Androida - w końcu odpowiada za niego ta sama firma, lecz idea systemu jest zupełnie inna. Widać tutaj stawianie na wielozadaniowość - stąd osobne okna aplikacji wyświetlane na ekranie na raz.

Prosty wygląd systemu może świadczyć albo o fakcie, że jest jeszcze we wczesnym stadium produkcji lub tym, że właśnie taki ma być - niewymagający dużych zasobów, szybki i responsywny. Dzięki temu mógłby działać sprawnie prawie niezależnie od konfiguracji i mocy obliczeniowej maszyny na której działa.

Zapewne by poznać więcej szczegółów na temat tego systemu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać - czy w przyszłości tego typu rozwiązanie zastąpi Androida lub Chrome OS? A może będzie przeznaczone do zupełnie innego rodzaju urządzeń lub będzie konkurencją dla własnego rozwiązania Google? Tyle pytań, a na razie odpowiedzi brak - być może nieco więcej powie Google 17 maja podczas konferencji Google I/O 2017, o czym na pewno Was poinformujemy.

Zagłosuj

Chciałbyś urządzenie działające pod kontrolą nowego systemu Google'a?

RadioZet.pl/AM