Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GoPro zapowiedziało nową kamerę - zdobędzie serca fanów marki?

21.04.2017 12:11

GoPro się nie poddaje i mimo słabych wyników finansowych zapowiada nowy produkt - GoPro Fusion, czyli kamerę sferyczną.

GoPro zapowiedziało nową kamerę - zdobędzie serca fanów marki?

fot. GoPro

Spory rozwój technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości wymusza wprowadzanie na rynek technologii umożliwiającej tworzenie treści pod te środki przekazu. GoPro również chce wypełnić tę niszę, która do tej pory jest jedynie w drobnej mierze zapełniana przez takie rozwiązania jak kamera Samsung Gear 360 czy zapowiedziane ostatnio kamery sferyczne Facebooka wyposażone nawet w 24 osobne układy optyczne - lecz przeznaczone głównie dla profesjonalnych twórców treści.

original (1)
Zagłosuj

Posiadasz produkt marki GoPro?

GoPro chce jednak tworzyć sprzęt dla każdego entuzjasty i właśnie stąd pomysł na GoPro Fusion. To kamera sferyczna, z której obsługą poradzi sobie każdy, a mnogość jej zastosowań na pewno przekona do siebie nie tylko fanów tej marki.

GoPro Fusion potrafi nagrywać obraz w pełnych 360 stopniach wokół każdej osi kamery. Firma nie podaje póki co pełnej specyfikacji kamery - wiadomo jednak, że połączone obrazy w formacie 360° zapewniają materiały zapisane w rozdzielczości 5,2K. Poniżej możecie obejrzeć materiał promocyjny nagrany właśnie kamerą Fusion.

Z kamerą prosto i wygodnie stworzymy materiały, które będziemy mogli pokazać naszym znajomym i rodzinie, lub opublikujemy je na Facebooku lub YouTubie. Co więcej, nagrane materiały sferyczne będą na tyle dobrej jakości, że bez problemu można będzie wyciąć wybraną część wideo i zapisać ją jako "zwykły" film 2D.

Na więcej informacji - w tym cena, jak i dokładna specyfikacja techniczna GoPro Fusion będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Firma jak na razie zapowiedziała jednak pierwszą falę wypuszczenia urządzeń na rynek - lato 2017, kiedy to limitowana liczba sztuk trafi do chętnych nabywców. Zapisać się na zamówienia można na oficjalnej stronie produktu.

Zagłosuj

Jesteś zainteresowany kręceniem materiałów sferycznych w 360 stopniach?

RadioZET.pl/AM