Słuchaj
Hubert Radzikowski
Marzena Chełminiak
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Marcin Wojciechowski
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Google tworzy cyfrową tablicę... za 17 tyś. zł!

24.05.2017 14:37

Google dołącza do klubu Microsoftu w tworzeniu niesamowicie drogich tablic cyfrowych, lecz trzeba przyznać, że ich możliwości są niesamowite.

Google tworzy cyfrową tablicę... za 17 tyś. zł!

fot. Google

Tablica multimedialna Google'a nosi nazwę "Jamboard" i jest reklamowana jako idealne narzędzie do prezentacji multimedialnych na żywo, notatnik i potężny komputer w jednym.

Dzięki dużej przestrzeni roboczej - tablica jest de facto 55-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 4K można wiele na niej zapisać i równolegle wyświetlić, co na pewno się przyda w przypadku dużych projektów w firmach i tzw. burz mózgów.

Pytanie tylko czy warto wydawać na tego typu urządzenie aż 17 tysięcy złotych? W Stanach wyceniono Jamboarda na 4999$, plus należy opłacać 600$ rocznie, jeśli firma chce liczyć na wsparcie techniczne przy użytkowaniu urządzenia.

Na pewno tego typu tablica nie za szybko pojawi się w szkołach, gdzie już teraz można znaleźć podobnie działające, lecz sporo tańsze rozwiązania. Technologia ta jednak z czasem stanieje i stanie się bardziej powszechna, lecz biorąc pod uwagę ile kosztuje podobne rozwiązanie zaproponowane przez Microsoft - 9000 $ (ok. 34 tyś. zł), to Jamboard to iście okazja.

RadioZet.pl/AM