Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Huawei planuje wejść na rynek laptopów? Wyciek nowych urządzeń

12.04.2017 10:06

Z uwagi na to, że Huawei w zeszłym roku wypuściło już jedno urządzenie bazujące na Windows 10 (Matebook), to nadejście nowszej wersji nie powinno nikogo dziwić, ale wprowadzenie 3 nowych, różnych urządzeń pozytywnie zaskakuje.

Huawei planuje wejść na rynek laptopów? Wyciek nowych urządzeń

fot. Huawei

Dzięki przeciekom opublikowanym przez evleaks dowiedzieliśmy się, że Huawei ma w planach wypuszczeni nowej serii MateBook'ów. Urządzenia nosiłyby nazwy MateBook D, E i X, a różnice między nimi nie odnosiłyby się do jedynie do ich specyfikacji technicznej - każdy z nowych MateBook'ów byłby bowiem zupełnie inną konstrukcją.

Nowe MateBooki również będą urządzeniami z Windows 10 na pokładzie, jednak ich unikalne konstrukcje pozwolą na dopasowanie ich do określonych wymagań odbiorców.

matebook_e

MateBook E to urządzenie, która miałoby być zastępstwem dla "klasycznego MateBooka" z zeszłego roku. Konstrukcja to tablet wyposażony w pokrowiec, który dodaje do niego klawiaturę i podstawkę. Jeśli chodzi o parametry techniczne to MateBook E będzie mógł się pochwalić ekranem 12" o proporcjach 3:2, a także procesorem i7 z nowej serii Kaby Lake.

matebook_d

Drugie z planowanych urządzeń to MateBook D - laptop konwertowalny ze specjalnym zawiasem, który pozwala na odchylenie ekranu o 360 stopni. Wyświetlacz to 12,5" i proporcje 16:9 (a więc bardziej klasyczne parametry niż w przypadku MateBook E), a w środku najprawdopodobniej również znajdziemy procesor i7 z nowej serii Kaby Lake.

matebook_x

MateBook X to z kolei klasyczny notebook. Huawei jednak celuje w nim również na dużą mobilność, a więc otrzymamy tutaj ekran o przekątnej 12,5" i proporcjach 16:9. Taka klasyczna konstrukcja zapewne pozwoli na zastosowanie lepszego układu klawiatury, a być może również sprawniejszego układu chłodzenia i pojemniejszej baterii.

Huawei odnosi całkiem duże sukcesy na rynku urządzeń mobilnych. Ich urządzenia, może nie tyle znane są z innowacyjności, lecz na pewno należy im przyznać, że posiadają wydajne podzespoły i wysoką jakość materiałów za odpowiednią cenę. Firma wchodząc na rynek komputerów PC może więc odnieść spore sukcesy, o ile wraz z designem również wprowadzi jakość. Nowe MateBooki być może zadebiutują na rynku jeszcze w tym roku, lecz po więcej szczegółów należy czekać na oficjalną zapowiedź.

Zagłosuj

Byłbyś zainteresowany kupnem MateBooka?

RadioZet.pl/evleaks/AM