Słuchaj
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Łukasz Konarski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Damian Michałowski
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

IKEA będzie sprzedawać meble w serwisach aukcyjnych

09.06.2017 10:53

Meble IKEA pojawią się oficjalnie na serwisach aukcyjnych – szwedzki producent chce w ten sposób znacznie zwiększyć swoją sprzedaż przez internet.

IKEA będzie sprzedawać meble w serwisach aukcyjnych

fot. materiały prasowe

IKEA nie jest zadowolona ze sprzedaży mebli przez internet – zakupy online przynoszą jej 1,4 mld euro rocznie, podczas gdy całkowita sprzedaż giganta, realizowana głównie przez sieć sklepów stacjonarnych, warta jest 34,2 mld euro.

Wynika to z dużego zapóźnienia producenta – w Polsce na przykład zakupy przez internet zostały przez IKEĘ uruchomione dopiero pod koniec 2016 roku, i na dodatek z tej opcji mogli korzystać tylko osoby mieszkające w pobliżu funkcjonujących sklepów giganta.

Z czasem możliwość kupowania mebli przez sieć otrzymali mieszkańcy dodatkowych 10 polskich miast - w dalszym ciągu jednak internetowa sprzedaż IKEI znajduje się poza zasięgiem wielu Polaków.

Zamiast więc starać się rozwijać i promować własny sklep internetowy, IKEA zamierza oferować swoje produkty na już funkcjonujących platformach sprzedażowych. Ostateczne decyzje co do wyboru partnerów nie zostały jeszcze podjęte – w Polsce byłoby to zapewne Allegro (już teraz w serwisie można znaleźć niemal 90 000 aukcji z produktami IKEI oferowanymi przez niezależnych sprzedawców), z nieoficjalnych informacji wynika, że Szwedzi chcieliby zaistnieć na stronach Amazonu i Alibaby.

Zagłosuj

Jak wolisz kupować meble?

RadioZET.pl/MT