Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Internauci bezlitośni. Wychwycili telefoniczną wpadkę Beaty Szydło

31.03.2017 10:46

Fotografia pokazująca rozmowę telefoniczną premier Beaty Szydło ze swoją odpowiedniczką z Wielkiej Brytanii, Theresą May wyglądałaby zwyczajnie – gdyby nie drobny, ale znaczący szczegół, którzy natychmiast wychwycili internauci. 

Internauci bezlitośni. Wychwycili telefoniczną wpadkę Beaty Szydło

fot. materiały prasowe

Zdjęcie zostało opublikowane na Twitterze Kancelarii Premiera – podpis jednoznacznie wskazuje, że ma ono przedstawiać premier Beatę Szydło podczas prowadzonej rozmowy.

Uwagę internautów przyciągnął telefon znajdujący się na biurku premier – okazało się, że coś jest z nim nie tak:

Jak szybko zauważyli komentujący, ekran telefonu jest wygaszony – a to oznacza, że telefon nie jest włączony. Zdjęcie nie przedstawia więc prowadzenia rozmowy, lecz premier Beatę Szydło przystawiająca do ucha słuchawkę nieaktywnego telefonu.

W komentarzach pod wpisem Kancelarii Premiera natychmiast pojawiły się kpiny – opublikowano nawet film z instrukcją obsługi podobnego telefonu stacjonarnego. Pojawiły się również głosy oskarżające KP o publikowanie fałszywych informacji – czyli „fake news”.

Wpadka z wyłączonym telefonem wynika z tego, że sesja zdjęciowa była robiona przed wydarzeniem – być może nawet innego dnia. Takie zdjęcia trafiają do zbioru, z którego są wybierane jako ilustracja przez osobę prowadzącą Twittera Kancelarii Premiera.

W podobny sposób powstawały fotografie ilustrujące pracę poprzedniego rządu – premier Ewa Kopacz również została przyłapana na korzystaniu z wyłączonego telefonu.

Zagłosuj

Czy zdjęcie Beaty Szydło z wyłączonym telefonem to wpadka?

RadioZET.pl/MT