Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jesteś klientem Alior Bank? Wzrastają koszty opłat i prowizji

24.04.2017 11:01

Zła wiadomość dla klientów Alior Bank - od 1 lipca, po raz kolejny w tym roku, wzrosną niektóre opłaty i prowizje związane z korzystaniem z usług bankowych.

Jesteś klientem Alior Bank? Wzrastają koszty opłat i prowizji fot. pexels

Alior Bank wprowadza już drugą w tym roku zmianę w tabeli opłat i prowizji dla swoich klientów. Niestety taniej nie będzie. Zobaczcie liczbę wprowadzonych zmian poniżej.

Od 1 lipca klientów Alior Bank dotyczyć będzie nowa tabela opłat i prowizji, w jej skład m.in. wchodzić będą poniższe zapisy:

  • wprowadzenie opłaty 5 zł za pobranie z bankomatu kwoty mniejszej niż 100 PLN (możliwe będzie jednak darmowe wypłacenie kwoty niższej niż 100 PLN, jeśli w danym miesiącu zostanie przelane na konto wynagrodzenie, renta, emerytura lub stypendium);
  • wzrośnie kwota za przelew do innego banku, wykonana w banku lub w placówce partnerskiej dla posiadaczy Konta Rozsądnego lub Konta "Rachunki w pakiecie" z 7 do 8 PLN;
  • wzrośnie opłata za przelew ekspresowy dokonywany poprzez płatność internetową - przelew do 1000 PLN - wzrost z 1 do 3 zł, przelew powyżej 1000 PLN - 5 zł (dotychczas było do 2000 PLN - 2 zł, do 3000 PLN - 3 zł, do 4000 PLN - 4 zł, powyżej 4000 PLN - 5 zł)
  • zwiększona zostanie kwota wykonanych transakcji bezgotówkowych kartą (np. płatności w sklepach i punktach usługowych) ze 100 do 300 złotych, w celu ominięcia opłaty 6 zł miesięcznie za użytkowanie karty;
  • obniżona zostanie stawka moneyback - zwrot za wydatki na zakupy spożywcze. Od marca, obniżona już stawka do 1,5% zostanie ponownie pomniejszona - do 1%.

Co sądzicie o zmianach w Alior Bank, a także innych instytucjach bankowych? Wprowadzone ustawy bankowe wymuszają zwiększanie dużej części opłat i prowizji przez banki dla klientów indywidualnych i nie tylko, warto więc sprawdzać na bieżąco, jakie zmiany zostaną wprowadzone i w innych bankach, jeśli jesteście ich klientami.

Zagłosuj

Podobają Ci się zmiany wprowadzane przez banki?

RadioZet.pl/AM

Oceń