Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Już wkrótce bezprzewodowo naładujesz MacBooka

26.10.2017 15:11

Apple wykupiło firmę odpowiedzialną za technologię bezprzewodowego ładowania, co może być kolejnym krokiem firmy do "bezprzewodowej przyszłości".

Już wkrótce bezprzewodowo naładujesz MacBooka fot. pexels

Przejęcie dotyczy firmy PowerbyProxi. Założona w 2007 roku mało znana spółka posiadała w swoim portfolio technologię małych modułów, które pozwalały na bezprzewodowe przesyłanie dużej ilości energii.

Zdaniem Apple przejęcie będzie "świetnym uzupełnieniem zespołu, który pomoże w pracy nad stworzeniem bezprzewodowej przyszłości".

Apple począwszy od iPhone'a 8 i iPhone'a X wprowadza do swoich mobilnych urządzeń technologię bezprzewodowego ładowania. Wykupienie takiej firmy może być kamieniem milowym w rozwoju Apple. Pozwoliłoby to na rozwój i być może opracowanie nowego i bardzo wydajnego standardu, który umożliwiłby bezprzewodowe ładowanie takich urządzeń jak iPady i MacBooki.

Wizja ładowania laptopa poprzez jedynie położenie go na macie ładującej lub poprzez umieszczenie go w tym samym pomieszczeniu co ładowarka brzmi genialnie. Naszym zdaniem warto trzymać kciuki, żeby takie rozwiązanie niedługo trafiło na rynek. 

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń