Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kiano SlimNote 14.1 – notebook z Windows 10 za 599 zł

10.04.2017 10:51

Jeśli szukacie prostego komputera przenośnego z długim czasem pracy na baterii i eleganckim wyglądem, Biedronka ma coś właśnie dla Was - Kiano SlimNote 14.1 wyceniony na 599 zł. Sprawdźcie szybko, czy warto go kupić, zanim zniknie ze sklepowych półek.

Kiano SlimNote 14.1 – notebook z Windows 10 za 599 zł

fot. materiały prasowe

Popularna sieć sklepów nie ustaje w przygotowywaniu ciekawych ofert dla miłośników smartfonów i komputerów. Po zaproponowaniu myPhone Luna II – porządnego polskiego smartfona z Androidem 6.0 i dużym ekranem – w tej samej cenie 599 zł udostępniono pełnoprawny laptop pracujący pod kontrolą Windows 10. Czy niska cena oznacza, że do Kiano SlimNote 14.1 trzeba podchodzić ostrożnie?

Kiano SlimNote 14.1 – specyfikacja techniczna

Wyceniony na 599 zł laptop oferuje ekran 14,1 cala. Półmatowy wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 1366x768 punktów, co może okazać się niewystarczające podczas przeglądania niektórych witryn internetowych. Do jakości obrazu i nasycenia kolorów nie można mieć jednak zbyt wielu zastrzeżeń.

fot. materiały prasowe

Obudowa wykonana jest z plastiku – jej wygląd wzorowany był na designie komputerów Apple. Elegancki Kiano SlimNote 14.1 może się więc podobać. Laptop dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i srebrnej.

Kiano SlimNote 14.1 wyposażony jest w procesor Intel Atom 3735F – został on zaprojektowany z myślą o energooszczędności, co okupiono mniejszą wydajnością niż w przypadku układów znanych z komputerów stacjonarnych i przenośnych układów.

Laptop z Biedronki oferuje tylko 2 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na pliki – należy się spodziewać, że odbije się to na możliwych do uruchomienia (i zainstalowania) aplikacjach.

Kiano SlimNote 14.1 udostępnia wszystkie niezbędne do wygodnej pracy porty i wyjścia: 2 złącza USB 2.0, moduł Bluetooth, WiFi 802.11 b/g/n, czytnik kart pamięci i wyjście micro HDMI. Waga komputera to 1,5 kg.

Kiano SlimNote 14.1 – jak działa?

Zastosowane w Kiano SlimNote 14.1 komponenty sprawiają, że nadaje się on do specyficznych zastosowań. Zadowolone będą osoby, które potrzebują komputera do przeglądania stron internetowych, pracy nad testem i oglądania filmów.

fot. materiały prasowe

Trzeba tylko pamiętać, żeby nie przesadzać z liczbą kart uruchomionych jednocześnie w przeglądarce (szczególnie w Chrome, który potrzebuje do działania dużej ilości pamięci RAM). Kiano SlimNote 14.1 bez problemów poradzi sobie z odtwarzaniem filmów Full HD (do oglądania w pełnej jakości trzeba podłączyć zewnętrzny monitor).

Największą zaletą Kiano SlimNote 14.1 jest czas pracy na zasilaniu bateryjnym – po odłączeniu od gniazdka będzie można korzystać z komputera przez 5 do 6 godzin.

Zagłosuj

Do czego najczęściej używacie notebooka?

RadioZET.pl/MT