Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kodak zajmie się produkcją tabletów

17.02.2017 11:20

Po pierwszych próbach ze smartfonami, pora na tablety od Kodaka.

Kodak zajmie się produkcją tabletów

Kodak już eksperymentował z wprowadzeniem swojej marki na rynek urządzeń mobilnych z Androidem. Do tej pory udało mu się wypuścić w 2015 roku Kodak IM5, czyli smartfon wzorowany na pierwszych aparatach, który skierowany był do entuzjastów robienia zdjęć smartfonem. Drugim produktem był Kodak EXTRA, czyli smartfon przeznaczony dla bardziej biznesowej półki.

W obydwu przypadkach firma współpracowała z podwykonawcami - faktycznymi twórcami smartfonów była firma Bullit Mobile, która znana jest ze swoich wytrzymałych urządzeń, sprzedawanych pod marką CAT.

 

Kodak próbuje jednak dalej rozwijać swój romans z Androidem i planuje teraz produkcję tabletów. Dzięki kontraktowi podpisanego z firmą Archos, ten plan ma się ziścić w najbliższym czasie. Produkty firmy Archos dostępne są również w Polsce, więc możemy mniej więcej sprawdzić, co będzie w stanie zaoferować nam ta współpraca.

Tablety Kodaka mają być połączeniem najnowszych technologii z unikalnym designem, jak również mocno skupiać się na funkcji robienia zdjęć. Pomóc w tym ma nie tylko jakość zastosowanych w nich matryc aparatu, lecz również specjalne oprogramowanie tworzone przez firmę Kodak.

RadioZet.pl/AM