Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny iPhone z zagiętym ekranem?

05.04.2017 10:09

iPhone 8 będzie na pewno czymś większym niż poprzednie, bezpieczne ewolucje - jego premiera przypadnie na 10-lecie sprzętu, więc Apple przygotuje z tej okazji coś wyjątkowego.

Kolejny iPhone z zagiętym ekranem?

fot. Apple

Nowy iPhone w edycji jubileuszowej

Według plotek kolejna seria modeli iPhone'a może zadebiutować w aż 3 wersjach. Pierwsze dwie miałyby zostać wyposażone w klasyczne ekrany LCD o przekątnej 4,7" lub 5,5" (iPhone 8 i iPhone 8 Plus). Natomiast dzięki doniesieniom z fabryki Samsunga wiemy, że Apple zamówił też ekrany OLED z zagiętymi krawędziami o przekątnej 5,2".

Nowa, specjalna wersja iPhone'a byłaby pierwszą tego urządzenia, która byłaby pozbawiona bocznych ramek. Podobne rozwiązanie możemy zobaczyć w debiutującym właśnie na rynku Samsungu Galaxy S8, więc Apple być może w końcu zaczął podążać za trendami na rynku, a być może nawet postara się je nieco odświeżyć.

Zagłosuj

Którym z nowych iPhone'ów jesteś najbardziej zainteresowany?

Niestety, mimo przekątnej mieszczącej się między planowanym iPhonem 8 a iPhonem 8 Plus, to cena tego specjalnego iPhone'a będzie znacznie większa od tych urządzeń. Spekuluje się o kwocie przewyższającej tysiąc dolarów.

Jakie nowości w kolejnych iPhone'ach?

Apple musi mocno dogonić konkurencję na niektórych polach, a więc kolejne iPhony powinny posiadać wodoodporność i ładować się bezprzewodowo. Nowe urządzenia mogą również nie posiadać fizycznego przycisku "Home", a odczyt linii papilarnych przez TouchID może odbywać się poprzez dotknięcie ekranu.

Wcześniejsze informacje na temat zakupów Apple mogą również dawać wskazówki dotyczące implementacji funkcji AR (rozszerzonej rzeczywistości) w nowych urządzeniach. Wszystkiego jednak dowiemy się na specjalnej konferencji Apple, która planowana jest na wrzesień.

RadioZET.pl/AM