Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny smartfon od Google tuż za rogiem - pokona iPhone'a X?

21.09.2017 15:12

Smartfon ponownie wykona na zlecenie Google tajwański producent - HTC.

Kolejny smartfon od Google tuż za rogiem - pokona iPhone'a X? fot. Google

Zeszłoroczny model smartfona Google Pixel posiadał wiele unikatowych funkcji, które mocno wyróżniały go na tle konkurencji. Było to jedno z pierwszych urządzeń, które zaproponowało umiejscowienie czytnika linii papilarnych na tylnej ściance smartfona, a aparat w nim zastosowany i technologia HDR+ wciąż prezentują nieco lepszą jakość od tegorocznych modeli.

Według informacji do których dotarł serwis Droid-Life druga generacja smartfonów Pixel dostępna będzie ponownie w dwóch wersjach. Różnić się będą wielkością ekranu i oczywiście ceną detaliczną.

Mniejszy model Pixela 2 ma posiadać trzy wersje kolorystyczne do wyboru: białą, czarną i szarą/wpadającą w niebieski. Wersja wyposażona w 64 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować 649 dolarów, a 128 GB - 749$.

pixel-2-kinda-blue1 fot. droid-life.com

Z kolei Pixel 2 XL będzie można dostać w wersji czarnej i białej z czarnymi elementami. Podstawowy model wyposażony w 64 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować 849 dolarów, a wersja 128 GB - 949.

google-pixel-2-xl-white1 fot. droid-life.com

Jeśli chodzi o parametry sprzętowe to urządzenie ma dorównywać tegorocznym dużym flagowcom i zostanie wyposażone w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 i 4 GB pamięci RAM (wersja XL może zostać wyposażona w więcej RAM-u). Jako, że nad urządzeniem czuwa Google to oczywiście w smartfonie znajdziemy czystą wersję systemu Android usprawnioną o autorską wersję aplikacji aparatu, która mocno poprawi wykonywane zdjęcia, dzięki HDR+.
 
Mamy nadzieję, że tym razem smartfon znajdzie polskiego dystrybutora i zawita na półki sklepowe w naszym kraju. Zeszłoroczny model Polacy mogli dostać jedynie poprzez sprowadzenie go z zagranicy. 

4 października na swojej konferencji Google oficjalnie dokona ogłoszenia następcy swojego zeszłorocznego "killera iPhone'a", wtedy dowiemy się również więcej informacji na temat smartfona, w tym jego finalnego wyglądu - obecne wycieki pokazują w akcji jedynie "tył" urządzenia.

Następne smartfony Google stworzy wykorzystując swój własny dział smartfonów, który odkupił za 1,1 miliarda dolarów od HTC. W ramach podpisanej umowy od HTC Google przejmie 2 tysiące pracowników firmy.

Zagłosuj

Czy gdyby Pixel 2 był dostępny w polskiej dystrybucji rozważyłbyś jego zakup?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę technologiczną i przekonaj się czy rozpoznasz do czego służą wybrane porty w komputerze:

Oceń