Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz Windows 10? Uwaga: kończy się wsparcie dla pierwszej wersji

17.02.2017 10:30

Wsparcie Microsoftu dla pierwszej wersji systemu Windows 10 powinno skończyć się już w marcu, lecz firma przez wzgląd na spóźnialskich wydłuża ten okres.

Masz Windows 10? Uwaga: kończy się wsparcie dla pierwszej wersji

 

Pierwsza wersja lub też "build" systemu Windows 10 - 1507, została wydana w lipcu 2015 roku. Obecnie jest to wersja 1607, a za chwilę Microsoft wprowadza kolejną w związku z Creators Update.

Zamiast serwować użytkownikom rozbudowane Service Packi udostępniane są po prostu nowe wersje systemu, niejako zbudowane na nowo, a posiadające szereg przydatnych usprawnień, poprawek bezpieczeństwa, a także nowe funkcjonalności.

Microsoft postanowił jednak dać szansę osobom wciąż używającym pierwszego builda i przedłużył wsparcie dla tej wersji systemu Windows 10 do maja.

 

Jeśli nie chcemy by nasz komputer był narażony pod kątem bezpieczeństwa, warto sprawdzić jaką wersję systemu Windows 10 aktualnie posiadamy i ewentualnie dokonać jej aktualizacji. Należy w tym celu wejść do ustawień systemu i w zakładce "system" sprawdzić pozycję "informacje".

Jeśli posiadamy wersję starszą niż 1607, to powinniśmy móc w ustawieniach w zakładce "aktualizacje i zabezpieczenia" wymusić pobranie aktualizacji i jej zainstalowanie.

RadioZet.pl/AM