Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz komputer z tym procesorem? Poczekaj z aktualizacją Windows 10

07.04.2017 15:21

Posiadacze komputerów, wyposażonych w procesory starszych serii Intel Atom, mogą doświadczyć problemów z korzystaniem z systemu po aktualizacji "Creators Update" dla Windows 10.

Masz komputer z tym procesorem? Poczekaj z aktualizacją Windows 10

fot. pixabay

Wprawdzie duża aktualizacja dla Windows 10 - "Creators Update", ma zadebiutować dopiero 11 kwietnia, lecz już teraz można wymusić jej pobranie i instalacje z pomocą specjalnego kreatora opublikowanego przez Microsoft - dowiedz się więcej. Niektórzy użytkownicy już testują nową wersję systemu, dzięki czemu wiemy na temat nieprawidłowości w działaniu nowej aktualizacji.

Zagłosuj

Pobierzesz aktualizację "Creators Update" dla Windows 10?

Posiadacze komputerów wyposażonych w procesory Intel Atom serii Clover Trail - m.in. modele Z2520, Z2560, Z2580 i Z2760, skarżą się na nieprawidłowe działanie systemu po przejściu procesu aktualizacji. Jednym z głównych problemów jaki się wtedy pojawia, to nieprawidłowe wyświetlanie ikon i tekstu. Użytkownicy mówią o wyświetlaniu zamiast znaków kolorowych ramek lub w ogóle ich nie wyświetlanie. Jeśli posiadacie procesor z tej serii, warto wstrzymać się z instalacją tej aktualizacji. 

Microsoft wie o problemie i pracuje już nad odpowiednią łatką - z uwagi na to, że oficjalna premiera jeszcze nie miała miejsca, zapewne uda się wypuścić stosowną łatkę zanim wszyscy otrzymają nową wersję Windows 10, czyli 11 kwietnia.

RadioZet.pl/AM

Windows 10 z ogromną aktualizacją - jak ją zainstalować? Poradnik Dowiedz się więcej Windows 10 z ogromną aktualizacją - jak ją zainstalować? Poradnik