Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft świętuje - 0,5 miliarda urządzeń z Windows 10

11.05.2017 10:35

Na starcie systemu Windows 10 Microsoft zapowiadał, że w okresie 3 lat od jego premiery będzie dostępny na około miliardzie urządzeń. Liczba ta nie została osiągnięta, lecz i tak firma ma powód do dumy.

Microsoft świętuje - 0,5 miliarda urządzeń z Windows 10

fot. Microsoft

Podczas konferencji Build 2017 Microsoftu, dyrektor generalny - Satya Nadella oficjalnie ujawnił ilość urządzeń pracujących pod kontrolą najnowszego systemu. Windows 10 dostępny jest na 500 milionach urządzeń, które są użytkowane przynajmniej raz w miesiącu. Liczba ta obejmuje zarówno komputery, laptopy i hybrydy pod kontrolą Windows 10, jak również konsole Xbox One, smartfony Windows Phone i gogle AR HoloLens.

Windows_Features_Overview_1920_MR

Kampania, w której Microsoft rozdawał darmową kopię Windows 10 dla osób posiadających licencję na Windows 7 lub Windows 8.1, przyniosła naprawdę pozytywne rezultaty, lecz później wzrost użytkowników systemu nie rósł tak szybko. Klienci z początku nie byli przekonani do nowego systemu na rynku.

Teraz Microsoft zapowiada przekroczenie magicznej bariery miliarda urządzeń z Windows 10 w 2020 roku. Biorąc pod uwagę wzrost użytkowników o 100 milionów od września zeszłego roku, wynik ten jest bardzo prawdopodobny do osiągnięcia - zwłaszcza dzięki nowym laptopom wyposażonym w Windows 10 S i nadchodzącej potężnej konsoli do gier o roboczej nazwie "Project Scorpio".

Zagłosuj

Skorzystałeś z darmowego programu aktualizacji do Windows 10?

RadioZet.pl/AM