Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft tworzy bezpieczną przeglądarkę dla biznesu

05.05.2017 12:46

Wizja rozwoju Windows 10 jako dobrego systemu do wszystkiego zaczyn być realna. Tym razem testowane jest kolejne usprawnienie domyślnej przeglądarki - Microsoft Edge, jako w pełni bezpiecznego i odciętego od reszty systemu rozwiązania do przeglądania Internetu.

Microsoft tworzy bezpieczną przeglądarkę dla biznesu fot. Microsoft

W nowych testowych wersjach systemu Windows 10 użytkownicy znajdują kolejne, ciekawe rozwiązania wprowadzane po cichu przez Microsoft.

Jednym z tych nowych rozwiązań jest "Windows Defender Application Guard", czyli funkcja uruchamiania aplikacji w zamkniętych wirtualnych środowiskach. Jest to możliwe dzięki usprawnionemu rozwiązaniu zabezpieczenia systemu Windows 10.

Włączenie tej funkcji pozwala na uruchomienie w przeglądarce Microsoft Edge specjalnej "Nowej karty w Application Guard". Jej włączenie umożliwia przeglądanie sieci w odizolowanym od systemu i bibliotek systemowych środowisku. Uniemożliwia to wprowadzenie jakiegokolwiek złośliwego kodu do komputera użytkownika, co z pewnością przyda się przy zastosowaniach biznesowych, które wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

To tylko niektóre nowości jakie Microsoft planuje dla Windowsa 10. System cały czas jest rozwijany, a planowane kolejne, duże aktualizacje dostały nawet specjalną rozpiskę premier.

RadioZet.pl/AM

Oceń