Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft uśmierca Kinecta. Nikt nie chce z nim grać

26.10.2017 13:41

Potrafił zapewnić mnóstwo dobrej zabawy, wygląda jednak na to, że zauroczenie graczy było tylko chwilowe. Microsoft zrezygnował z rozwijania i produkowania Kinecta.

Microsoft uśmierca Kinecta. Nikt nie chce z nim grać fot. materiały prasowe

Kontroler został zaprezentowany w czasach konsoli Xbox 360. Śledząca ruchy kamera idealnie nadawała się do wieloosobowych gier towarzyskich, w których kilka osób mogło grać w udawane kręgle, biegać przez płotki, czy tańczyć do akompaniamentu największych hitów.

Próby wprowadzenia sterowania ruchami ciała do poważniejszych tytułów zakończyła się jednak porażką – kilka gier wprowadzało takie opcje (a niektóre, jak Fable: The Journey nawet wymagały), jednak nie były one zbyt dobrze przyjmowane przez graczy.

Kinect miał pokazać swoje możliwości razem z konsolą Xbox One – początkowo nie można jej było nawet zakupić bez tego kontrolera – Microsoftowi nie udało się jednak przekonać do rozwiązania graczy, a co za tym idzie, tytułów korzystających z kontrolera nie tworzyli także deweloperzy.

Microsoft zaczął sprzedawać swoją konsolę bez Kinecta, a pod koniec października 2017 pojawiły się informację, że zrezygnowano z produkcji urządzenia. Gadżet będzie dostępny, dopóki nie wyczerpią się zapasy magazynowe – po tym czasie będzie go można zakupić tylko z drugiej ręki.

Jak wynika z doniesień, korporacja nie zamierza prowadzić badań nad następną generacją kontrolera. Kinect za to zadomowił się w Apple – technologia rozpoznawania twarzy Face ID, zastosowana w iPhonie X, całymi garściami czerpie z rozwiązań stosowanych w kontrolerze produkowanym przez Microsoft.

Zagłosuj

Grałeś w gry na Kinekcie?

RadioZET.pl/MT

Oceń