Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Minecraft otrzyma oficjalny sklep z przedmiotami i modyfikacjami

11.04.2017 13:37

Jeśli lubicie modyfikacje do Minecrafta, teraz będziecie je mogli oficjalnie nabyć używając specjalnej, wewnętrznej waluty.

Minecraft otrzyma oficjalny sklep z przedmiotami i modyfikacjami

fot. Mojang

Fani gry Minecraft, dzięki nadchodzącej aktualizacji 1.1 o nazwie "Discovery", będą mogli wyposażyć się w płatne dodatki wewnątrz samej gry.

Zagłosuj

W jaką wersję Minecrafta grasz/grałeś?

Płatne i oficjalne dodatki są już dostępne dla konsolowych wersji gry Minecraft, lecz w tym przypadku podejście jest nieco inne. Modyfikacje dostępne w sklepie Minecrafta, można będzie kupić za pomocą specjalnej waluty nazwanej "Minecraft Coins". Zupełnie jak w przypadku gier MMO, tę walutę należy kupić za prawdziwe pieniądze i tak przykładowo - koszt 300 monet to 2 dolary, 840 monet to 5 dolarów, a 1720 monet - 10 dolarów.

minecraft_sklep

Największym zaskoczeniem jednak jest to, od kogo pochodzą modyfikacje dostępne w sklepie Minecrafta. Mogą je bowiem robić i publikować w sklepie sami gracze. Z użyciem specjalnego kreatora dostępnego w grze, możliwa jest samodzielna produkcja, publikacja i sprzedaż tego typu dodatków, a ponad 50% z dochodów przekazywanych jest dla twórcy modyfikacji (resztę zysków zgarnia Microsoft). Oznacza to, że od teraz można będzie więc nie tylko grać w Minecrafta, ale i oficjalnie na nim zarabiać tworząc tego typu modyfikacje.

Sklep nie zawita jednak do klasycznej "javowej" wersji gry. Aktualizacja ukaże się (na razie) jedynie dla Minecrafta w wersjach na Windows 10 i urządzenia mobilne.

Zagłosuj

Będziesz koszystać ze sklepu w Minecrafcie?

RadioZet.pl/AM