Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Motorola Moto G5 i G5 Plus - telefony z gestem

28.04.2017 14:50

Motorola chwali się, że jej najnowsze smartfony – Moto G5 – zostały stworzone według wyników badań wśród użytkowników, pokazujących na co zwracają największą uwagę wybierając nowy telefon.

Motorola Moto G5 i G5 Plus - telefony z gestem

fot. RadioZET.pl/MT

Motorola – marka pojawi się w przyszłości na wszystkich sprzedawanych w Polsce smartfonach Lenovo – chce, żeby modele Moto G5 i Moto G5 Plus były „Premium dla każdego”.

W przeprowadzonej na całym świecie ankiecie pytano, co sprawiłoby, że telefon zostałby uznany za plasujący się na wyższej półce. 63% respondentów wskazało na wysoką rozdzielczość i jakość ekranu, 62% długi czas pracy na baterii, a 58% dobry aparat.

fot. RadioZET.pl/MT

Oba modele piątej generacji smartfonów Motorola Moto G wyposażone są w szerokokątny aparat do selfie robiący zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix. Dzięki rejestracji obrazu o szerokim kącie na zdjęciu bez problemu mieści się kilka osób, a wbudowany tryb upiększania pozwoli automatycznie przerobić swój wizerunek na młodego boga lub prawdziwa boginię.

Główny aparat w modelu Motorola Moto G5 ma 13 Mpix z funkcją detekcji fazy PDAF, 8-krotnym zoom cyfrowym i lampą doświetlającą LED. W modelu Moto G5 Plus znalazł się aparat 12 Mpix z z przysłoną f/1.7, dużym rozmiarem piksela i podwójną diodą doświetlającą LED. Robiąc zdjęcia można zdać się na automatykę lub modyfikować ustawiania ręcznie.

Odmienne główne aparaty to nie jedyna różnica pomiędzy modelami Moto G5 a Moto G5 Plus – najbardziej rzuca się w oczy inna wielkość ekranu. Motorola Moto G5 ma wyświetlacz Full HD o przekątnej 5 cali, wersja Plus komunikuje się z użytkownikiem przez ekran o rozmiarze 5,2 cala.

W większym wcieleniu Moto G5 oferuje ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 625, w mniejszej i tańsze edycji bez plusa w nazwie zastosowano ośmiordzeniowy układ Snapdragon 430. Motorola Moto G5 występuje w dwóch odmianach – może mieć 2 lub 3 GB RAM i 16 GB przestrzeni na pliki.

Motorola Moto G5 Plus dostępna jest z 3 GB RAM i 32 GB pamięci masowej. Telefony działają pod kontrolą Androida w wersji 7.0.

Motorola chwali się zastosowaniem kilku autorskich rozwiązań, których nie mają telefony konkurencji. Jedną z nich jest możliwość obsługi aplikacji za pomocą gestów wykonywanych smartfonem – można na przykład szybko przełączyć się pomiędzy przednim a tylnym aparatem bądź tez włączyć latarkę energicznie potrząsając telefon.

Jak taki system działa w akcji, pokazaliśmy na filmie jeszcze przy okazji premiery poprzedniej generacji smartfonaMoto G4.

fot. RadioZET.pl/MT

Ciekawie rozwiązano także umieszczony pod ekranem przycisk – jest on czytnikiem linii papilarnych, a za pomocą wykonywanych na nim gestów palcem można wydawać polecenia aplikacjom i Androidowi (czyli na przykład przejść wstecz, przywołać ekran główny czy listę uruchomionych aplikacji).

Telefony można kupić od maja 2017 roku. Za Motorolę Moto G5 z 2 GB trzeba zapłacić 899 zł, wersja z 3G RAM to koszt 949 zł. Motorolę Moto G5 Plus wyceniono na 1299 zł.

Zagłosuj

Który model podoba się Wam bardziej?

RadioZET.pl/MT