Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Na polskie tory wracają parowozy

15.05.2017 14:55

Podróżujący koleją od 15 maja 2017 roku mogą wybierać między nowoczesnym Pendolino a zabytkowym parowozem - Koleje Wielkopolskie uruchomiły regularnie kursujące pociągi z lokomotywami na parę.

Na polskie tory wracają parowozy

fot. Koleje Wielkopolskie

Parowozy obsługiwać będą trasy popularne turystycznie. Składy kursować będą z Leszna i Poznania do Wolsztyna, w którym znajduje się jedyna na świecie czynna parowozownia. Kolejarze podkreślają, że obiekt obchodzi w 2017 roku 110 rocznicę funkcjonowania.

Na trasie Wolsztyn – Leszno kursować będą cztery pociągi dziennie w dni robocze, trasa Wolsztyn – Poznań będzie obsługiwana przez cztery pociągi dziennie kursujące w soboty.

Kolejarze zapewniają, że standard i komfort podróżowania składami z trakcją parową będzie porównywalny do tych oferowanych przez nowocześniejsze pociągi.

- Pociągi prowadzone przez zabytkowe parowozy wyruszą na tory dzięki doskonałej współpracy, powstałej w 2016 roku, Instytucji Kultury Parowozowni Wolsztyn – właściciela wolsztyńskich parowozów i kompleksu zabytkowej parowozowni tj. PKP Cargo oraz samorządów miasta Wolsztyna, powiatu wolsztyńskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - informują Koleje Wielkopolskie.

Zagłosuj

Jakim pociągiem wolelibyście jechać?

RadioZET.pl/MT