Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Netflix wprowadza HDR na smatfony

11.05.2017 12:17

Netflix właśnie po raz kolejny rozszerzył możliwości swojej usługi wprowadzając wsparcie dla standardu HDR na urządzeniach mobilnych.

Netflix wprowadza HDR na smatfony

fot. LG

HDR - co to jest?

W dosyć dużym skrócie, jak HD (High Definition) było przełomowym rozwiązaniem w kwestii rozdzielczości obrazu, tak HDR (High Dynamic Range) jest tym samym dla kolorów obrazu. Dzięki HDR materiały wideo mogą zawierać szerszy zakres kontrastu i jasności niż dotychczas. Dzięki temu kontrast jest o wiele głębszy, a kolory mogą być bardziej nasycone i bardziej zbliżone do rzeczywistych. To zupełnie nowa jakość jeśli chodzi o odbiór i postrzeganie obrazu.

Poniżej możecie zobaczyć symulację porównania standardowego obrazu (zdjęcie po lewo) i wersji z HDR (zdjęcie po prawo).

Symulacja-porownania-obrazu-z-i-bez-HDR

HDR w mobilnym Netflixie

Jak na razie z możliwości standardu HDR na mobilnej wersji Netflixa mogą korzystać jedynie posiadacze LG G6. Wprawdzie Galaxy S8 również posiada ekran potrafiący wyświetlać materiały wykorzystujące ten standard, jednak użyta wersja HDR - Mobile HDR Premium, nie jest obecnie wspierana przez samego Netflixa.

LG G6 wykorzystuje standard Dolby Vision do wyświetlania treści HDR. Netflix wspiera obecnie 2 najpopularniejsze standardy - wspomniane Dolby Vision i HDR10. Jeśli więc planujecie kupić w przyszłości smartfona, który będzie w stanie odtwarzać treści 4K z HDR-em, szukajcie takich posiadający wsparcie dla jednego z tych formatów tej technologii.

Zagłosuj

Posiadasz urządzenie posiadające wsparcie dla HDR?

RadioZet.pl/AM