Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa aktualizacja Windows na jesieni - wiemy co w niej będzie

12.05.2017 10:15

Na konferencji Build 2017 Microsoft pokazał funkcjonalności, jakie planuje wprowadzić do kolejnej wersji systemu Windows 10.

Nowa aktualizacja Windows na jesieni - wiemy co w niej będzie

fot. Microsoft

Nazwa kolejnej, dużej aktualizacji to "Creator Update" - ponownie. Dokładnie tak samo nazywało się uaktualnienie z kwietnia - jeśli chcecie wiedzieć, jak je zainstalować, zapraszamy do naszego poradnika.

vr

Otrzymamy m.in. dalsze usprawnienia i większą integrację z wirtualną rzeczywistością - w tym większego wsparcia dla nowych gogli VR Microsoftu, które tworzą m.in. HP i Acer, a także specjalnych kontrolerów VR, które umożliwią przeniesienie ruchów rąk do kontroli wirtualnych światów.

Tak wygląda VR według Microsoftu - zobacz niesamowity zwiastun Dowiedz się więcej Tak wygląda VR według Microsoftu - zobacz niesamowity zwiastun
win10

To również bardzo ciekawa funkcjonalność o nazwie "Timeline" - "linia czasu". Pozwoli ona na monitorowanie wszystkich naszych kroków na komputerze - nawet z poziomu smartfona. W połączeniu z funkcjonalnością o nazwie "Graph", umożliwi to kontynuowanie naszych dokonań z komputera na innym urządzeniu - jak np. smartfonie z Androidem lub iOS. Przykładem może być zaczęcie czytania artykułu na komputerze, lecz z uwagi na pilne spotkanie musimy je przerwać. W trakcie naszej drogi na spotkanie otrzymamy wiadomość od Cortany z linkiem umożliwiającym kontynuowanie czytania artykułu.

Cortana_1_hq

"Clipboard", czyli "schowek", to również zupełnie nowa funkcja umożliwiająca kopiowanie treści pomiędzy urządzeniami. Kopiujemy linka na komputerze - wklejamy na Androidzie. Kopiujemy adres na smartfonie - wklejamy na komputerze - itd.

Nowy styl graficzny Windowsa - zobacz jak będą wyglądać aplikacje Dowiedz się więcej Nowy styl graficzny Windowsa - zobacz jak będą wyglądać aplikacje

Prócz tych nowości Microsoft zapowiedział dalszy rozwój swoich aplikacji na innych platformach - iOS, Mac OS i Android.

Kolejna aktualizacja, czyli "Creators Update 2", zadebiutuje w okolicy września tego roku.

Zagłosuj

Przesiadłeś się na Windows 10?

RadioZet.pl/AM