Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowa aplikacja mBanku. Od 12 kwietnia płatności smartfonem

04.04.2017 10:04

Jeden z największych polskich banków podgrzewa atmosferę przed udostępnieniem nowej wersji aplikacji mobilnej – największą nowością ma być obsługa płatności mobilnych, choć pytany o szczegóły mBank nabiera wody w usta.

Nowa aplikacja mBanku. Od 12 kwietnia płatności smartfonem fot. materiały prasowe

Możliwości są dwie – bank może ogłosić wystartowanie z Android Pay, systemem płatności Google, który zadebiutował w Polsce jeszcze w listopadzie 2016 roku. Już wtedy mBank wymieniany był wśród instytucji, u których można spodziewać się szybkiego wdrożenia usługi.

Z drugiej strony, bank może postawić na samodzielna obsługę płatności z wykorzystaniem nowej wersji aplikacji i własnej karty HCE. Rzecznik mBanku nie potwierdza ani nie zaprzecza żadnej z opcji.

Jak na razie bank pochwalił się, że użytkownicy mogą spodziewać się wygodniejszej nawigacji, odświeżonego i bardziej nowoczesnego wyglądu oraz szybszego logowania.

Aktualizacja aplikacji mBanku nie zmieni używanego kodu PIN, nie zapowiedziano także zmian w logowaniu i autoryzacji transakcji za jego pomocą. Utrzymana będzie obsługa płatności BLIK.

Bank zapowiedział, że jednocześnie z premierą nowej wersji dezaktywuje aplikacje w wersji 1.0 używane na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS. Użytkownicy będą musieli więc dokonać aktualizacji, żeby móc korzystać z banku w dotychczasowy sposób.

Zagłosuj

Będziecie płacić zbliżeniowo smartfonem?

RadioZET.pl/mBank/MT

Oceń