Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowe Google Earth - nowe funkcje i wygląd aplikacji

19.04.2017 11:15

Google zaprezentowało nową, odświeżoną wersję swojej aplikacji pozwalającej na dotarcie niemalże do każdego zakątka na Ziemi. Warto sprawdzić ją w akcji.

Nowe Google Earth - nowe funkcje i wygląd aplikacji

fot. Google

Jedną z poważnych nowości, jakiej doczekało się Google Earth to specjalne interaktywne "toury". W trybie "Odkrywca", będziemy mogli odbyć wycieczki po wybranych miastach, budynkach i lokacjach, dzięki czemu zobaczymy dane miejsca z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki współpracy Google z naukowcami, twórcami dokumentów i innymi ekspertami, tego typu doświadczenia zawsze będą starannie przygotowane i "wyreżyserowane" tak, by były ciekawe dla odbiorcy.

Nowa wersja Google Earth to przede wszystkim wprowadzenie funkcjonalności trójwymiarowych map. Dzięki temu niemalże każde miejsce na Ziemi posiada trówymiarowy model - zobaczymy przez to, jak wysokie są dane budynki, jak dane konstrukcje wznoszą się nad innymi, a także będziemy mogli sobie zrobić naszą własną wirtualną wycieczkę po danej lokalizacji. Zobaczenie swojego domu w modelu 3D, zrobionego na podstawie zdjęć satelitarnych, to również całkiem ciekawe przeżycie.

Zagłosuj

Twój dom otrzymał model 3D w nowym Google Earth?

GoogleEarth_3

Jeśli będziemy chcieli spróbować szczęścia, a w naszej krwi płynie nieco z odkrywcy, Google zachęca do wypróbowania funkcji "Szczęśliwy traf". Podobnie jak funkcja znana z wyszukiwarki Google, ta opcja zaniesie nas w losowe miejsce. Nas Google wysłało na Ischię - włoską wyspę wulkaniczną na Morzu Tyrreńskim - polecamy i zachęcamy do pochwalenia się swoimi znaleziskami.

Nową wersję Google Earth można znaleźć pod wygodnym adresem earth.google.com.

RadioZet.pl/Google/AM