Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowy ekran logowania do Gmaila - co się zmieni, jak działa?

26.04.2017 10:14

Jeśli będziecie próbowali zalogować się w najbliższym czasie na swoje konto pocztowe w usłudze Gmail, możecie napotkać na zupełnie nowy ekran logowania do tej usługi. Google wprowadzając zmianę wyglądu ekranu logowania dodatkowo wprowadził szereg usprawnień.

Nowy ekran logowania do Gmaila - co się zmieni, jak działa?

fot. Google

Nowy ekran logowania do usługi Gmail to nie tylko zmiany kosmetyczne. To także szereg nowości "pod maską", które mają na celu usprawnienie komfortu korzystania z tego klienta poczty e-mail.

W opublikowanej przez Google specjalnej notce, możemy dowiedzieć się, że dwie rzeczy wciąż pozostają w Gmailu niezmienione - proces logowania jest taki sam (wpisujemy na ekranie te same informacje, co zwykle - adres e-mail i hasło), a także możemy używać naszego konta Gmail do logowania się w tych samych usługach Google'a, co wcześniej.

To, co uległo zmianom, to oczywiście nowy, bardziej przejrzysty wygląd, usprawnione i szybsze logowanie, a także ujednolicenie logowania do Gmaila w wersjach na komputery, telefony i tablety.

Zagłosuj

Co sądzisz o nowym ekranie logowania Gmaila?

Nie zobaczymy nowej wersji logowania, jeśli używany starszej wersji przeglądarki internetowej lub gdy mamy wyłączoną obsługę JavaScript. Google zarezerwował tę usprawnioną funkcję jedynie dla osób z nowymi wersjami przeglądarek. Jeśli jeszcze nie widzicie nowego wyglądu - spokojnie, funkcja ta powinna zostać wdrożona dla wszystkich w przeciągu najbliższych kilku dni.

RadioZet.pl/AM