Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowy styl graficzny Windowsa - zobacz jak będą wyglądać aplikacje

12.05.2017 12:29

Microsoft postanowił nieco odświeżyć domyślną szatę graficzną, jakiej mogą używać aplikacje przeznaczone dla systemu Windows 10.

Nowy styl graficzny Windowsa - zobacz jak będą wyglądać aplikacje

fot. Microsoft

Wraz z aktualizacją "Creator Update II" dla systemu Windows 10, która ukaże się jesienią tego roku - więcej szczegółów tutaj, Microsoft wprowadzi obsługę zupełnie nowego API dla aplikacji tworzonych z myślą o tym systemie.

Nowe API graficzne nosi nazwę "Fluent" i dość mocno różni się od tego, co do tej pory prezentował Microsoft. Widać tutaj sporą inspirację tym, co ostatnio proponuje Apple w MacOS i iOS, jak również zbliżenie wyglądu do tego, jak wyglądały aplikacje na mobilnej wersji Windows 10 - jest ładniej, schludniej i bardziej kolorowo. Porzucono dosyć kanciasty wygląd, z którym do tej pory kojarzyły się aplikacje na Windows 8 i Windows 10 na rzecz bardziej przyjemnego dla oka interfejsu. Zobacz galerię poniżej.

Prócz aplikacji natywnych, które będą działać na klasycznym pulpicie systemu, Microsoft zaprezentował wizualizacje tego, jak będzie wyglądać system w trybie wirtualnej rzeczywistości - również jest stylowo i gustownie.

Począwszy od kolorów po styl czcionek i przeźroczystości niektórych elementów nowy styl graficzny - według nas, to najładniejsza wersja tego, jak mogą wyglądać Windowsowe aplikacje, jak do tej pory. Coś w tym designie jest takiego, co zarówno jest przyjemne dla oka, a jednocześnie nie odbiera aplikacjom wymaganych funkcji. Podoba nam się, a Wam? Dajcie nam znać poprzez wybór odpowiedniej opcji w sondzie poniżej.

Zagłosuj

W skali od 1 do 5 jak podoba Ci się nowy wygląd aplikacji na Windows 10?

RadioZet.pl/AM