Słuchaj
Hubert Radzikowski
Marzena Chełminiak
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Marcin Wojciechowski
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oglądasz jak inni grają? Znana usługa wprowadza spore usprawnienia

31.03.2017 12:24

Twitch goni konkurencje wprowadzając usprawnienia w jakości transmisji.

Oglądasz jak inni grają? Znana usługa wprowadza spore usprawnienia

fot. Twitch

Jeśli lubicie oglądać jak inni grają w nowe produkcje i nie tylko, to zapewne ucieszy Was ta zmiana w serwisie Twitch. Od teraz twórcy, o ile tylko się na to zdecydują, będą mogli transmitować swoją rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Dotychczas Twitch oferował jedynie możliwość transmisji w maksymalnych ustawieniach przy rozdzielczości 720p i 60 klatkach na sekundę lub 1080p i 30 klatkach na sekundę. Nowa jakość wymaga znacznego zwiększenia transmisji danych przesyłanych do usługi, a więc od teraz można wybrać transfer nawet do 6 Mb/s (dotychczasowe ograniczenie wynosiło 3,5 Mb/s).

twitch

Twitch powoli goni więc konkurencję. Usługa odczuwa już całkiem spory oddech konkurencji nad głową - YouTube pozwala już streamować w jakości 4K, a jednocześnie na rynek wchodzą nowe usługi pozwalające na większą interakcję między transmitującymi, a widzami. Usługa Beam, o której mowa, jest już dostępna na konsoli Xbox One, a niedługo zostanie natywnie wspierana przez Windows 10 w nadchodzącej aktualizacji systemu.

Ponadto Twitch stworzyło specjalną aplikację o nazwie "Twitch Inspector", który pomoże nam w sprawdzeniu problemów z naszym połączeniem, jeśli doświadczamy problemów ze streamowaniem lub oglądaniem transmisji. Powstała również specjalna strona informacyjna poświęcona wyjaśnieniom w sprawie jakości transmisji na Twitchu i innych zagadnieniach związanych z tą usługą. 

Zagłosuj

Wolisz oglądać transmisje na żywo z gier czy wcześniej nagrane i edytowane filmy?

RadioZet.pl/AM