Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ogromna luka w Windowsie - zalecane pobranie aktualizacji!

10.05.2017 09:59

Groźna luka, którą Google znalazło w Windows Defenderze, pozwala na zdalne przejęcie komputera przez hakerów. Microsoft szybko zareagował i wypuścił stosowną poprawkę - warto więc ją jak najszybciej pobrać.

Ogromna luka w Windowsie - zalecane pobranie aktualizacji!

fot. pexels

Luka dostępna jest w Windows Defenderze, którego znajdziemy w systemach Windows 8, 8.1 i 10. To domyślne oprogramowanie antywirusowe ma chronić system przed zagrożeniami z zewnątrz i szkodliwym oprogramowaniem. Niestety czasem można wykorzystać dostępne w tego typu oprogramowaniach luki, co może mocno namieszać w naszym systemie.

Luka, którą znalazł ekspert Google'a Tavis Ormandy, została określona mianem "najgorszego windowsowego kodu do zdalnego wykonania w ostatnim czasie" - ponadto dodał: "To jest szalenie złe."

Z uwagi na to, że Windows Defender ma dostęp do plików i procesów systemu, wykorzystanie tej luki mogłoby dać hakerom bezpośredni dostęp do systemu - w tym możliwość wdrażania szkodliwego oprogramowania bezpośrednio na zainfekowaną maszynę.

Nie trzeba było na szczęście długo czekać na reakcję Microsoftu i już teraz można pobrać stosowną łatkę. Jeśli macie system automatycznego aktualizowania systemu, to powinna zostać już pobrana, lecz możecie również samodzielnie wymusić jej pobranie i instalację przez moduł aktualizacji systemu.

By zapewnić bezpieczeństwo systemu, należy zaktualizować silnik Windows Defendera do wersji 1.1.13704.0 lub nowszej.

Zagłosuj

Korzystasz z dodatkowego oprogramowania antywirusowego?

RadioZET.pl/AM