Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwsza transmisja z kosmosu w jakości 4K jeszcze w tym miesiącu!

14.04.2017 11:28

NASA dokona pierwszej w historii transmisji na żywo w jakości 4K z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Pierwsza transmisja z kosmosu w jakości 4K jeszcze w tym miesiącu!

fot. NASA

Na transmisję na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, NASA zaprasza nas na 26 kwietnia. O godzinie 19:30 naszego czasu będzie można oglądać wydarzenie dzięki transmisji online, która odbędzie się na stronie live.awsevents.com/nasa4k.

Jeśli je przegapicie to nic straconego - nagranie będzie zarchiwizowane i możliwe do obejrzenia także po zakończeniu transmisji na żywo.

nasa 4k

Wydarzenie zostało zatytułowane "Reaching for the Stars: Connecting to the Future with NASA and Hollywood" (Sięgając gwiazd: łączenie się z przyszłością przez NASA i Hollywood). Całość zostanie zaprezentowana dzięki współpracy agencji kosmicznej NASA, NAB Show i Amazon Web Services.

Amazon ma w tym całkiem spory udział - to dzięki tej firmie możliwe będzie hostowanie całego streamu, jak również wykorzystanie nowego technologii przetwarzania obrazu. Transmisja będzie testem przeprowadzenia tego rodzaju streamu w jakości 4K, a w przyszłości nawet i w jeszcze większych rozdzielczościach - 6K i 8K.

Co ciekawe, całość zostanie nagrana z użyciem zaawansowanej kamery RED Epic Dragon, która zwykle używana jest do kręcenia wysokobudżetowych filmów.

Łączyć się z nami będzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, która znajduje się wysokości 400 km nad Ziemią. Na jej pokładzie dr Peggy Whitson przeprowadzi rozmowę ze znajdującymi się na Ziemi - Samem Blackmanem (dyrektor generalny i założyciel AWS Elemental), dr Tracy Caldwell Dyson i Rodney'em Grubbsem (menadżer NASA). Rozmowa będzie poświęcona technologiom opartym na zaawansowanej obróbce grafiki i technologiom w chmurze oraz ich wpływom na rozwój naukowych badań i kinematografii.

Zagłosuj

Posiadasz ekran potrafiący wyświetlić rozdzielczość 4K?

RadioZet.pl/AM